Elizabeth Olsen, kamera arkasında da all-star bir kadroya sahip olan HBO Max mini dizisi Love And Death’in başrol oyuncusu oldu. Dizi, Big Little Lies ve The Undoing ikilisi David E. Kelley ile Nicole Kidman ve Lionsgate Television’dan geliyor.

Kelley tarafından yazılacak ve Homeland’den Lesli Linka Glatter tarafından yönetilecek Love and Death, “Evidence of Love: A True Story of Passion and Death in the Suburbs” adlı kitaptan ve aylık dergi Texas Monthly’de yayınlanan makalelerden (Love & Death In Silicon Prairie, Part I & II) esinlendi.

Elizabeth Olsen, tabii ki eski başbakanlardan Tansu Çiller‘i canlandırmayacak. Tip olarak andırsa da dizi, 1980 yılında kiliseden arkadaşı Betty Gore’u baltayla öldüren Teksaslı ev hanımı Candy Montgomery’nin gerçek hikayesini anlatacak.

Bu olay size tanıdık gelebilir. 2020’nin Temmuz ayında Elisabeth Moss’un, Candy adlı dizide Candy Montgomery’i canlandıracağı ile ilgili haberi paylaşmıştık.

HBO Max’in orijinal içerik sorumlusu Sarah Aubrey, “Bu, küçük bir kasabadaki iki kadının korkunç bir şiddet eylemiyle sonuçlanan hayal kırıklıkları ve arzuları hakkında sürükleyici bir hikaye. David, Lesli, Nicole ve Per ile ortaklık yapmaktan heyecan duyuyoruz ve bu hikayeyi bu kadar unutulmaz kılan Candy’nin tüm katmanlarını ortaya çıkarmak için hikayemizin merkezinde Elizabeth’in yer almasından dolayı inanılmaz derecede şanslıyız” demiş.

“Love and Death” HBO Max için Lionsgate Television tarafından üretilecek.

Kelley, David E. Kelley Productions aracılığıyla, Kidman ve Per Saari, Blossom Films aracılığıyla dizinin yönetici yapımcıları. Lesli Linka Glatter, yönetmenlik dışında dizinin yönetici yapımcılığını üstlenecek. Texas Monthly’den Scott Brown ve Megan Creydt, Matthew Tinker, Michael Klick ve Helen Verno dizinin diğer yönetici yapımcıları.

Kaynak