Epix’in John Griffin tarafından yaratılan çağdaş bilim kurgu korku dizisi From’un kadrosunda yer alacak oyuncular açıklanmaya devam ediyor.

Mayıs ayının başında Lost’tan yakından tanıdığımız Harold Perrineau’nun dizinin başrol oyuncusu olduğu açıklanmıştı. Birkaç gün sonra Eion Bailey’nin (OUAT, The Stand) dizinin kadrosuna katıldığını öğrendik.

Bugün ise Oscar adaylı oyuncu Catalina Sandino Moreno’nun (The Affair, American Gothic) kadroya katıldığı ile ilgili haber geldi.

From, Orta Amerika’da giren herkesi tuzağa düşüren kabus gibi bir kasabanın gizemini aydınlatıyor. Kasabanın isteksiz sakinleri, normallik duygusunu sürdürmek ve bir çıkış yolu aramak için savaşırken, aynı zamanda çevredeki ormanın tehditlerinden de – güneş battığında ortaya çıkan korkunç yaratıklar da dahil olmak üzere – kendilerini koruyup, hayatta kalmalıdırlar.

Harold Perrineau, görünüşte kaçınılmaz olan bu kabustan kaçmanın bir yolunu ararken bile, zalim kurallar ile kırılgan kasabayı bir arada tutan şerif Boyd Stevens’ı canlandıracak.

Eion Bailey, karısıyla birlikte kişisel bir trajedinin ardından mücadele eden ve aniden kendisini ve ailesini kasabada mahsur bulan Jim Matthews karakterini canlandırıyor.

Catalina Sandino Moreno, kocası Jim (Bailey) ile birlikte kişisel bir trajedinin ardından mücadele eden ve aniden kendisini ve ailesini kasabada mahsur bulan Tabitha Matthews karakterini canlandırıyor. Birlikte, çaresizce eve dönüş yolunu ararken bile bu yeni gerçekle yüzleşmek için mücadele ederek, çocuklarını güvende tutmanın bir yolunu bulmaları gerekir.

Lost’un yönetmen ve yönetici yapımcılarından Jack Bender, ilk 4 bölümü yönetecek.

John Griffin ve Jack Bender’ın yanı sıra Midnight Radio‘dan Josh Appelbaum, André Nemec, Jeff Pinkner, Scott Rosenberg ve AGBO‘dan Anthony ve Joe Russo ve Mike Larocca dizinin yürütücü yapımcılığını üstleniyor. Midnight Radio’dan Adrienne Erickson, ortak yönetici yapımcı. From, Epix Studios ve MGM International Television Productions ortak yapımı bir dizi olacak.

Bu ay Nova Scotia, Halifax’ta çekimlerine başlanacak olan dizi, 2022’de ekranlarda olacak.