F is for Family WallpaperNetflix‘in BoJack Horseman’den sonra yayınladığı ikinci animasyon dizisini sizlere tanıtmaya çalışacağım; F is for Family. Bill Burr ve Michael Price tarafından yaratılan dizi 18 Aralık’ta izleyicilerin beğenisine sunuldu ve ilk sezonu sadece 6 bölümden oluşmakta. Gelin, Murphy‘ler ile tanışalım.Fis170’lerdeyiz. Öyle bir zaman ki; renkli televizyonlar yeni çıkmış, kapalı alanlarda sigara içilebiliyor ve havaalanına silah ile girilebiliyor. İşte böyle bir zamanda Murphy ailesine konuk oluyoruz. Tıpkı The Simpsons ve Family Guy’da olduğu gibi bu animasyonun merkezinde de bir aile var. Bu orta gelirli aile anne, baba, 3 çocuk ve bir köpekten oluşuyor.Fis2

KARAKTERLER

FrankFrank Murphy:

Ailenin babası. Sinirli, biraz bencil, biraz ırkçı biri. Hava yollarında bagaj bölümünde çalışıyor. Evde karısıyla sık sık kavga eder ama hemen de barışırlar. Ailesi sürekli tepesini attırsa da hepsini çok sever. Zamanında sırma gibi saçları ve fit bir vücudu varmış ancak evlendikten sonra kel, şişman ve gözlüklü birine dönüşmüş. Pilot okulunu kazanmış olmasına rağmen Sue ile tanışmış ve gitmekten vazgeçmiş. İşte olmadığı zamanlarda onu televizyonun karşısında en sevdiği program olan Colt Luger‘ı izleyip bira içerken bulabilirsiniz. Frank Murphy karakterini dizinin yapımcısı da olan Bill Burr seslendirmekte.


SueSue Murphy:

Ailenin annesi. Tüm aile merkezli animasyonlarda olduğu gibi burada da annemiz sevecen ve ailesini çok seven bir karakter. Plast-a-Ware şirketi adına plastik kaplar satışı yapar. Sue karakteri Laura Dern tarafından seslendirilmekte.


KevinKevin Murphy:

Ailenin ergenliğini yaşayan en büyük çocuğu. Asi, sorumsuz, tembel, Frank gibi sinirli, ağzı bozuk biri. Bira ve ota bayılıyor. Ailesini seviyor ama bunu belli etmiyor. Rock müzik seviyor. En sevdiği grup Shire of Frodo (Yüzüklerin Efendisi serisine bir gönderme var gibi) Kevin karakterini sevilen oyuncu Justin Long seslendirmekte.


BillBill Murphy:

Ailenin ortanca çocuğu. Kevin‘ın aksine derslerinde iyidir. Oldukça korkak bir yapısı vardır. Maureen ile devamlı didişirler. Okulun serseri çocuğu Jimmy ile başı daima beladadır ve sürekli onun tarafından tartaklanır. Bill karakteri Haley Reinhart tarafından seslendirilmekte.


Maureen-cropMaureen Murphy:

Ailenin en küçük çocuğu. Frank‘in gözdesi. Tatlı ve şirin bir kız gibi dursa da bu görünüşün altında çok yaramaz bir kız yatıyor. Çoğu zaman işine geldiği gibi davranıyor. Maureen, Debi Derryberry tarafından seslendirilmekte.


Major-crop

 

Major:

Ailenin sevimli köpeği. Tüm aile tarafından çok sevilen bir köpek. Onun sevdiği şey ise bacaklara sarılıp operasyon yapmak :D


Vic-cropVic:

Murphy‘lerin yan komşusu. Zengin, havalı, hatun avcısı. Bir radyo istasyonunda çalışıyor. Frank‘in uyuz olduğu bir karakter. Vic, Sam Rockwell tarafından seslendirilmekte.

 

SON SÖZ

Öncelikle belirtmeliyim ki diziye henüz Türkçe altyazı çıkmadı. Ben de İngilizce izledim. Çok ağır bir dili yok. 25’er dakikadan 6 bölümlük bu animasyonu izlemenizi tavsiye ederim. 3 saatten daha kısa sürede bitiyor.

Ben özellikle Frank ve Kevin karakterlerini çok sevdim. İkisinin atışmaları genelde çok eğlenceli oluyor. İzleyecek olanlara şimdiden iyi seyirler dilerim :)

Tanıtım Fragmanı: