Farklı Boyut  cuma 19:45'de stv'de...

Farklı Boyut cuma 19:45’te STV’de…

Gizem içeren, iyi saatte olsunlara ev sahipliği yapan, gerçeklikten biraz uzakta “doğaüstü” içeriğe sahip diziler ülkemizde genelde bir “bizans parodisi” olmanın ötesine geçemese de “Farklı Boyut” adını taşıyan bu dizimiz, bizleri afallatıp “Vay be! Yapınca olabiliyormuş” dedirtecek cinsten. Dizi hakkında bir kaç kelime ve birçok fotoğraf yazının devamında sizleri bekliyor.

Tanıtıma geçmeden evvel şunu belirtmeliyim ki yerli yapımların “yavanlığı” beni kahrediyor. Samanyolu ve Kanal 7 gibi “muhafız-kâr” kanallar ise bazı yapımları ile bu kahroluşuma tuz biber ekiyorlar. Ancak bayram gecesi bir şey bulamayınca tekrarına denk geldiğim bu diziyi tanıtarak en azından “iyi işler de var!” olduğunu göstermek istedim.

Melek  nam-ı diğer Müjgan Gönül

Melek nam-ı diğer Müjgan Gönül

Melek adlı ana karakterimiz (ki kendisini Müjgan Gönül adlı sevecen ablamız canlandırıyor) birçok şehit vermiş bir ailedendir. Henüz çocuk yaşta polis olan babası bir saldırı sonrası şehit olur. Bu olay sonrası her insan gibi pek çok sıkıntı ile çocuk yaşta uğraşmaya başlar ve bir süre sonra rüyalarında garip olaylar görmeye başlar. Rüyalarında gördüğü olayların gündelik hayatında karşısına çıkması işlere daha “mistik” bir kıyafet giydirir.

Çocukluğu bu şekilde geçen kızımız Melek evlenir ve çoluk çocuğa karışır. Yıllar sonra kader bir daha Melek için aynı senaryoyu sahneye koyar ve eşi de şehit olur.Eşinin şehadetinin ardından gördüğü rüyalar farklı bir seyir alır. Artık gördüğü rüyalar gerçekleşmekle kalmayıp ona bazı vazifeler (sorumluluklar) yüklemektedir.Melek artık her rüyanın sonunda hem babasının hem de rüyasında gördüğü şehidin isteklerini yerine getirmeye çalışacaktır.Sıradışı sayılamayacak “islami” hikayeyi güzel bir kurgu ile bizlere sunmayı başaran dizimizin aslında en beğendim tarafı samimiyeti.Seyirciyi “ısırmak” gibi bir gayesi olmaması, her dakikasında olmasa dahi çoğu kısmında hikayenin işlenişi ile “işte bu!” dedirten sahneleriyle seyredilince “vakit kaybı” denilmeyecek bir dizi karşımıza çıkıyor.Dizimizin ilk üç (3) bölümü çoktan arz-ı endam etmiş durumda. Ve hemen şuracıktan seyredilebilir durumda. Yazımızın sonunda bu cuma 19:45’te yayınlanacak dördüncü bölümümüzün fragmanını bulabilirsiniz.