Fortysomething, İngiliz kanalı ITV tarafından 2003 yılında yayınlanan ve 50’şer dakikalık 6 bölümden oluşan drama-komedi türünde kısa bir dizidir.

Kısaca Konusu:

“This is Paul Slippery. He is 44 years old. His life is about to fall apart.”

“Bu Paul Slippery. Kendisi 44 yaşında. Hayatı darmadağın olmak üzere.”

Dizi, ilk sahnesinde bu dış ses ile bizi karşılıyor. Dr. Slippery bir sabah uyanır ve konuştuğu kişilerin düşüncelerini duyabildiğini fark eder. Ayrıca tuhaf bir şekilde yaşadığı bazı şeyleri hatırlayamamaktadır. Bu durum kendisini paranoyaklık ve depresif bir ruh hali içine sürüklemiştir. Kısacası dizide, Dr. Slippery’nin orta yaş krizine girdiği bir dönemde karısı, üç çocuğu, iş yerinden arkadaşları ve komşularıyla arasında geçen trajikomik günlük olaylar anlatılmaktadır.

Dizideki Dr. Paul Slippery karakterini sonradan Dr. House rolüyle izlediğimiz Hugh Laurie canlandırmaktadır. Doktorun karısı Estelle Slippery rolüne ise Anna Chancellor hayat vermiştir. Slippery ailesinin çocukları ise Daniel Slippery (Neil Henry), Edwin Slippery (Joe Van Moyland) ve Sherlock Holmes rolüyle sevdiğimiz Benedict Cumberbatch tarafından canlandırılan Rory Slippery’dir. Dizide ayrıca, Dr. Slippery’nin iş yerinden doktor arkadaşı olan Dr. Ronnie Pilfrey rolüne, Doctor Who dizisinin on ikinci doktorunu canlandıran Peter Capaldi tarafından hayat verilmiştir.

Gülme efekti olmayan ancak izlerken eğlenceli vakit geçirebileceğiniz, ayrıca sevdiğiniz oyuncuları genç halleriyle izleme şansı elde edebileceğiniz bir dizi arıyorsanız Fortysomething’e şans verebilirsiniz. İyi seyirler…