Apple TV+, Gossip Girl’ün yaratıcıları Josh Schwartz ve Stephanie Savage’dan gelen, Garth Risk Hallberg’ün 2015 yılında yayınlanan aynı adlı romanından esinlenen City on Fire adlı dramaya Haziran ayında dizi onayı vermişti.

8 bölümden oluşan ilk sezonuyla City on Fire, Apple ile 2019’da ilk bakış anlaşması imzalayan Schwarts ve Savage’ın yapım şirketi Fake Empire Productions’dan çıkan ilk proje.

70’li yıllarda geçen kitabın aksine dizi 2000’lerin başında geçiyor. 4 Temmuz 2003’te Central Park’ta bir NYU öğrencisi vuruldu. Samantha Cicciaro tek başınaydı; tanık yok ve çok az fiziksel kanıt var. Arkadaşlarının müzik grubu en sevdiği kulüpte çalıyor ama o geri döneceğine söz vererek biriyle buluşmak için ayrılıyor. Fakat asla sözünü yerine getiremeyecek. Samantha’ya karşı işlenen suç araştırılırken, şehir çapında bir dizi gizemli yangın, şehir merkezindeki müzik sahnesi ve tuttukları birçok sırrın baskısı altında yıpranan varlıklı şehir dışından bir emlak ailesi arasındaki önemli bağlantı olduğu ortaya çıkıyor.

Wyatt Oleff

Dizide rol alacağı açıklanan ilk oyuncu Wyatt Oleff (It, I Am Not OK With This) oldu. Oleff, Samantha Cicciaro’nun arkadaşı Charlie’yi canlandıracak. Charlie, 2 yıl önce 11 Eylül’de babasının ölümüyle başa çıkmak için mücadele ediyor. Samantha’nın vurulmasından sonra olaydaki gizemi çözmek için ne gerekirse yapmaya kararlı.

Schwartz ve Savage, 8 bölümün tamamını yazacak ve Fake Empire altında dizinin yönetici ve yürütücü yapımcıları olarak görev yapacak. Fake Empire’dan Lis Rowinski, ortak yönetici yapımcı. Jesse Peretz, dizinin yönetmeni ve yönetici yapımcısı. City on Fire, Apple Studios tarafından Apple TV+ için üretildi.

Fake Empire, The CW’daki “Dynasty” ve “Nancy Drew” da dahil olmak üzere şu anda yayında olan bir dizi şova sahip. Schwartz ve Savage, 2007’de birlikte yarattıkları pek sevilen dizinin yeniden canlandırılması olan Gossip Girl’ün de yönetici yapımcılığını üstleniyorlar. “Looking for Alaska”, “The OC”, “Runaways”, ve “Hart of Dixie” birlikte yaptıkları diğer diziler.

Kaynak