Netflix’in Meksika yapımı yeni dizisi Guerra de Vecinos (İngilizce adıyla: The War Next-door), 7 Temmuz’da izleyiciyle buluştu. Bu da fragmanı:

Madre Solo hay Dos’un yaratıcıları olarak tanıdığımız Carolina Rivera ve Fernando Sariñana ikilisi, dizimizin yaratıcıları konumundalar. Yönetmenliğini Noé Santillán-López üstlenmiş. 8 bölümden oluşan dizinin bölüm süreleri 30-33 dakika civarında değişiyor.

Komedi türündeki dizinin konusu şu şekilde:

Leonor, Uber şoförlüğü yaparak ailesinin geçimini sağlayan bir kadındır. Bir gün arabasına yolcu olarak binen Silvia isimli bir kadına denk gelir. Aralarında bir tartışma çıkar ve Leonor bir nevi Silvia’yı soyar. Sivia’nın çantasında bulunan bir ev çekilişi biletini sahiplenen Leonor, bir gün sonra ise kazanan talihli olmuştur.

Fakir mahallelerinden kalkıp lüks bir mahalledeki yeni lüks evlerine taşınan bu 3G (Geniş, gürültücü, görgüsüz) ailemizin yeni karşı komşuları kim çıksın istersiniz? Leonor’un biletine konduğu Silvia ve onun biricik çekirdek ailesi. Birbirine tamamen zıt bu iki anaerkil aile arasında aile reislerinin liderliğinde istenmeyen sonuçlarla dolu geniş çaplı bir savaş başlar ve hikayemiz gelişir.

Vanessa Bauche ve Ana Layevska, birbirinden inatçı Leonor Lopez ve Silvia Espinoza karakterlerine hayat veriyorlar ve dizinin başrollerini paylaşıyorlar. De Brutas, Nada dizisinden hatırlanabilecek Christian Vazquez, Leonor’un bir süre önce hapse girip çıkmış olan serseri erkek kardeşi Tomas karakterini canlandırıyor. Elyfer Torres, Leonor’un kız kardeşi Tere karakteriyle karşımıza çıkıyor. Isabella Patron ve Armando Said, Leonor’un ergen çocukları Janet ve Pablo karakterlerini canlandırıyorlar. Sara Isabel Quintero‘yu Leonor’un annesi Dolores karakteriyle izliyoruz. Pascacio López, Dolores’in işsiz ve aylak kocası Genaro karakterine hayat veriyor. Mark Tacher, Silvia’nın rahat kocası Ernesto karakterini canlandırıyor. Loreto Peralta (La casa de las flores) ve Marco León ise Sivia-Ernesto çiftinin iyi görünümlü çocukları Crista ve Diego karakterleriyle karşımıza çıkıyorlar.

Dizinin ilk bölümünü izledim ve yeterli buldum. Lopezlerin değil Espinozaların tarafındayım elbette bu savaşta.