Sky Atlantic ve Sky Deutschland işbirliğinde Hausen isimli yeni bir dizi yayınlandı. Dizinin 8 bölümden oluşan sezonu 29 Ekim 2020 tarihinde izleyiciyle buluştu. Korku, gerilim, gizem ve doğaüstü türlerini harmanlayan drama dizisinin bölüm süreleri 55-60 dakika civarında.

Almanya yapımı dizinin yönetmenliğini Thomas Stuber üstlenmiş. Till Kleinert ve Anna Stoeva, dizinin yaratıcıları konumunda. Marco Mehlitz ve Quirin Schmidt ise yapımcı kadrosunda yer alan isimler.

16 yaşındaki Juri, annesinin vefatının ardından babası Jaschek ile birlikte şehrin eteklerinde bulunan yıkık dökük bir konut kompleksine taşınır. Jaschek, binanın bakıcısı olarak çalışıp kendisi ve oğlu için yeni bir hayat kurmaya çabalarken Juri de konutun, sakinlerinin acılarından beslenen bozuk bir yaşamı olduğunu keşfeder ve olaylar gelişir.

Meraklı bir genç olan Juri karakterine Tristan Göbel hayat veriyor. Soğukkanlı, asık suratlı ve az konuşan bir adam olan Jaschek rolünde ise Charly Hübner‘i izliyoruz.

Konut sakinlerinden biri olan Scherbe karakterini Daniel Sträßer canlandırıyor. Scherbe, küçük bir bebeği olan, kendisine bakmaktan aciz, uyuşturucu müptelası, işsiz güçsüz bir adam.

Scherbe’nin çocuğunun annesi ve eve ekmek getiren tek kişi olan Cleo rolünde Lilith Stangenberg‘i izliyoruz.

Konut sakinlerinden biri olan ve aynı zamanda konutun karşısında bulunan ailesine ait bir bakkal dükkanında çalışan bir genç kız olan Loan karakterini Andrea Guo canlandırıyor.

Gizem dolu, evsiz bir adam olan Kater rolünde ise Alexander Scheer karşımıza çıkıyor.

İlk 2 bölümünü izledim dizinin. Temposu düşük, çok akıcı olmayan bir dizi Hausen. Sürükleyici bir hikayesi mevcut ama. Puslu, soğuk bir hava ile süslenmiş olan karanlık bir atmosfer yaratılmış dizide. Gizem unsuru da şu ana kadar yeterli seviyede beslenmekte. İlerleyen bölümler ne gösterir bilmiyorum ama şu an için fena gitmiyor dizi.