Entertainment One, çok satan yazar Lisa Gardner’ın Before She Disappeared adlı romanının haklarını aldı. Oscar ödüllü Hilary Swank, kitaptan uyarlanacak dizinin başrolünü ve yapım şirketi Film Bandits aracılığıyla dizinin yönetici yapımcılığını üstlenecek.

Gardner’ın Ocak ayında Penguin Randomhouse tarafından yayınlanan romanı, az eşya ile seyahat eden ve davaları reddedilen, gözden kaçan veya marjinalleştirilen kayıp insanları bulmaya takıntılı, iyileşmekte olan bir alkolik olan Frankie Elkin’i takip ediyor.

Frankie Elkin, eşyalarından çok pişmanlıkları olan, iyileşmekte yolunda bir alkolik olan ortalama orta yaşlı bir kadındır. Ama hayatını kimsenin yapmayacağı şeyi yaparak, dünyanın aramayı bıraktığı kayıp insanları arayarak geçirir. Polis pes ettiğinde, halk artık hatırlamadığında, medya hiç ilgilenmediğinde Frankie aramaya başlar.

Yeni bir dava onu Boston’ın kötü bir üne sahip bir mahallesi olan Mattapan’a getirir. Frankie, liseden aylar önce kaybolan Haitili bir genç olan Angelique Badeau’yu arıyor. Boston Polis Teşkilatı’nın direnişi ve kurbanın ihtiyatlı ailesi Frankie’ye tek başına olduğunu söyler ve kısa süre sonra birisinin yanıtlanmasını istemediği sorular sorduğunu öğrenir. Ancak Frankie, bir sonraki kaybolan kişinin kendisi olabileceği anlamına gelse bile gerçeği ortaya çıkarmak için her şeyi yapacaktır.

Film Bandits’ten Swank ve Phillip Schneider, Entertainment 360’den Guymon Casady ve Justin Grey Stone, Atlantis Entertainment’tan Rene Rigal ve Nuno Bettencourt ve Ember20’den David Thwaites dizinin yönetici yapımcıları.

Kaynak