Netflix’in Jupiter’s Legacy’ye ilk sezonunun sonunda nokta koyduğunu, ancak Mark Millar’ın yarattığı süper kahramanlık dünyası ile işinin bitmediğini Haziran ayında gelen haber ile öğrenmiştik. Netflix, Jupiter’s Legacy efsanesinin bir sonraki bölümü olarak Millarworld’un süper kötülerinin hikayesini anlatan Supercrooks’un canlı aksiyon uyarlamasına onay vermişti.

Ancak ondan çok daha önce, 2019’un Mart ayında, Mark Millar’ın yazdığı, Leinil Francis Yu‘nun çizdiği aynı adlı çizgi romandan uyarlanan Super Crooks anime dizinin haberini almıştık.

Bu anime uyarlamasında küçük çaplı düzenbaz Johnny Bolt, son bir soygun için müthiş bir ekibi bir araya getiriyor. 8 süper kötü karakteri konu alan bu heyecanlı soygun öyküsü, 30’ar dakikalık aksiyon dolu 13 bölümden oluşuyor. Anime stüdyosu Bones.inc (My Hero Academia, Mob Psycho 100Godzilla Singular Point), yapım stüdyosu.

Motonobu Hori‘nin yönettiği, senaryosunu Dai Satô‘nun yazdığı animede Kenjirô Tsuda, Johnny Bolt, Maaya Sakamoto, Kasey karakterini seslendirecekler.

Kaynak