himymtweetYazı elbette dizinin finalini izlemeyenler için ağır derecede ispiyon içerir.
ispiyon
31 Mart 2014’te yıllardır beklenen finalini yapan How I Met Your Mother, özellikle bölümün son dakikalarında yaptığı ters köşeyle büyük bir kesim tarafından topa tutulmuş ve büyük bir hayal kırıklığı olarak görülmüştü. Bölümün yayınlanmasından birkaç gün sonra ise dizinin yürütücülerinden Carter Bays, Eylül ayında çıkacak olan 9. sezon DVD setinde son bölümün (9×23-24) alternatif bir versiyonu olacağını, finali beğenmeyenlerin bunu sevmesinin yüksek bir ihtimal olacağını söylemişti.

Last Forever Part One

O DVD seti nihayet çıktı. Bölümün büyük bir bölümünde değişiklik olmasa da son kısımlardaki Bob Saget’ın anlatımıyla dinlediğimiz kısımların değiştirildiğini görüyoruz. İşte o yaklaşık 5 dakikalık kısım şöyle:

Gördüğünüz üzere Ted’in Fransız klaksonuyla Robin’e koştuğu bölümlerin tamamen kaldırıldığını ve sona bağlanma kısmındaki değişikliğin yanı sıra Tracy – Ted düğününde de Ted’in sesinin kesinlikle daha umut verici olduğunu görebiliyoruz.

Last Forever Part One

Siz de  finali bu haliyle beğendiyseniz, belki bölümün bu versiyonunu edinip arşivinizdekiyle değiştirmek isteyebilirsiniz.