Amazon, Get Out filmiyle en iyi özgün senaryo dalında Oscar kazanarak ön plana çıkan Jordan Peele‘in yapımcısı olduğu Hunters dizisine onay verdi. Bu dizi 21 Şubat tarihinde ilk sezonuyla bizlerle buluştu. Sezonu 10 bölümden oluşan dizinin ikinci sezon onayı hakkında bir haber yok. Dizinin bölüm süreleri 55-90 dakika arası değişmektedir. Ayrıca David Weil, dizinin yaratıcısı, yapımcısı ve yazarı olarak yer alıyor. Peele’nin yapım şirketi Monkeypaw Productions ve Sonar Entertainment, David Weil ile birlikte dizinin ortaklaşa yürütücülüğünü sürdürüyorlar.

Hitler, 1930-1945 yılları arasına damga vurmuş birisi. Faşizmin o yıllardaki yükselişi II. Dünya Savaşı ile son bulmuştur; ancak Hitler ölmüş olsa bile yarattığı yıkımın etkileri günümüze kadar sürmektedir. Hitler, en büyük düşmanı olarak Bolşevikleri ve Yahudileri görmüştür ve ırkçı bir politika sergilemiştir. Bu ırkçı politikalar sonucunda bir sürü Yahudi vatandaşı toplama kampında toplayarak katletmiştir. Bu olaylar Yahudileri çok derinden etkilemiştir, vatanlarından göç etmek zorunda kalmışlardır.

Şimdi ise 1977 yılında Amerika’dayız. Yahudilerin büyük bir çoğunluğu buraya göç etmiş ve kendilerine yeni bir hayat kurmaya başlamıştır. (Teknik bir bilgi: Amerika’da bugün bulunan Yahudilerin sayısı hemen hemen İsrail devletindeki Yahudi sayısına eşittir.) Ancak Yahudilerin bir kısmı kendilerine, ailelerine yapılanları unutmamış ve intikam almak istemektedir. Bu yüzden bir grup kendilerine “Nazi Avcıları” adı vererek gizli bir örgüt oluşturur. Bu örgüt, Amerika’ya kaçan eski Nazi taraftarlarını öldürme amacıyla kurulmuştur. Avcılar, Nazilerin kökünü kazımak istese de aslında işler göründüğü gibi değildir. Eski günlerine dönme amacında olan Nazi taraftarları da vardır.

Jonah Heidelbaum (Logan Lerman)

Jonah, ninesiyle birlikte yaşayan bir gençtir. Bir gün başına gelen kötü bir olay sonucu hayatındaki sırları keşfetme şansını elde eder ve bundan sonra artık hayatı eskisi gibi olmayacaktır.

Meyer Offerman (Al Pacino)

Nazi Avcıları’nın lideri. Bilgi ve tecrübesiyle gruba çok şey katan birisi. Bütün üyeler tarafından saygı ve sevgi görüyordur. Yaşlı kurttur.

Millie Morris (Jerrika Hinton)

Örgütün işlediği cinayetler artmaya başladığı zaman olayları soruşturan polis olarak adaleti sağlamaya çalışıyor.

Lonny Flash (Josh Radnor)

Avcılardan birisi. Üçkağıt, hile işleri ondan sorulur. Taklit ve gizlenme ustasıdır.

Murray ve Mindy Markowitz (Saul Rubinek ve Carol Kane)

Karı koca olarak avcılar için silah üretimini sağlamaktadırlar. Yaşları ilerlemiş olduğundan dolayı işin aksiyon taraflarına pek bulaşmazlar.

Sister Harriet (Kate Mulvany)

Eski MI6 ajanı, şimdi ise ekibin lojistik ve görev planlamacısı olarak çalışmaktadır. Sert biridir, dövüşmekten kaçmaz.

Roxy Jones (Tiffany Boone)

Siyahların haklarının savunucusularından. Avcılar için suç mahalini temizler, geride bir iz bırakmadıklarından emin olur.

Joe Mizushima (Louis Ozawa)

İyi bir askerdir. İnsan öldürmekten kaçınmaz, çok fazla savaş görmüştür. Avcıların en güçlü isimlerinden birisidir.

Hunters, Jordan Peele ve kadrosuyla çok cazip gözüken bir dizi olarak karşıma gelmişti. Ancak beklentilerimi tam anlamıyla karşıladığını söyleyemeyeceğim. Hem bazı bölümlerin sürelerinin uzunluğu hem de işin flashback kısmını fazla uzun tutmaları dizinin eksi olarak yazdığım tarafları oldu. Yine de sezonun ikinci yarısı ilkine göre daha hızlıydı ve sezon finali ise bayağı güzeldi. Herhalde en fazla beğendiğim bölümler ilk ve son bölüm oldu.

Sonu açık bitti sayılır, eğer devamı gelirse ilginç yollara gidebilir ama gelmezse de izlediğime çok fazla pişman olmam. Kadronun en iyisi Al Pacino oldu kesinlikle, onu izlemek çok güzeldi. Amazon’un bir diğer dizisi The Boys’un fantastik ve günümüzde geçmeyen modeli olduğunu düşündüm bu dizinin. Tabii The Boys kadar kaliteli bir iş yok ortada. O beklentide sakın olmayın. Eğer tarihi diziler ilginizi çekiyorsa ve kadroyu da seviyorsanız tavsiye edebilirim. İlk yarıda bırakmış olan varsa en azından sezonu bitirmeyi düşünebilirler.

İzleyecek olanlara iyi seyirler.

TANITIM FRAGMANI