Innocente, Fransız yapımı bir drama dizisi. Gizem ve suç draması türlerini harmanlayan dizi, 2016 yılı sonbaharında France 3 kanalında yayınlanmış. Innocente, 6 bölümden oluşmakta ve bölüm süreleri 45-50 dakika civarında değişmekte.

Lionel Bailliu, Yann Le Gal ve Isabel Sebastian, dizinin yaratıcıları konumundalar. Bailliu, dizinin yönetmeni aynı zamanda. Gaëlle Cholet ise yapımcılık görevini üstlenmiş.

Dizinin hikayesi, Roxane Delage isimli bir kadını merkezine alıyor. Bir arkeoloji profesörü kendisi. Aynı zamanda evli ve 8 yaşında bir kız çocuğu annesi.

Diziyi Roxane’in kendisine ait olmayan bir evde, alnında küçük bir yarayla, yarı çıplak bir şekilde ayıldığı bir sahneyle açıyoruz. Evde ölü bir adam var. Sonradan öğreniyoruz ki bu adam Roxane’in üniversite yıllarındaki sevgilisiymiş. Ortada bir cinayet var ve tüm deliller cinayeti Roxane’in işlediğini gösteriyor. Roxane ise ısrarlı bir şekilde masum olduğunu ve bilmediği bir nedenden ötürü birinin kendisine bir tuzak kurduğunu beyan ediyor.

Bakalım ilerleyen süreçte bu hikaye nasıl gelişecek? Roxane gerçekten masum mu? Eğer masumsa masumluğunu ispat edebilecek mi?

*Roxane Delage karakterine Le Bazar de la Charité dizisinden hatırlanabilecek Julie De Bona hayat veriyor.

*Roxane’in kocası Alexis Delage rolünde Thomas Jouannet‘yu izliyoruz.

*Sagamore Stévenin, söz konusu cinayet davasına bakan polis dedektiflerinden biri olan Hugo Combas karakterini canlandırıyor. Hugo’nun ilerlemeye başlayan, ölümcül bir hastalığı var.

*Olivia Bonamy, Hugo’nun söz konusu cinayet davasına birlikte baktığı ortağı ve aynı zamanda aşığı Sabine Maupin karakteriyle karşımıza çıkıyor.

*Jeanne Bournaud ve Thibault Vinçon, Alexis-Roxane çiftinin yakın arkadaşları Inès ve Pablo Ortiz isimli 2 kardeşe hayat veriyorlar.

*Bernard Le Coq‘u Inès ve Pablo’nun babası ve aynı zamanda Alexis’in patronu olan François Ortiz rolüyle izliyoruz.

*Alexandra Vandernoot, Roxane’in cezaevinde tanışacağı Dany isimli bir kadını canlandırıyor.

*Kadroda ayrıca Laura Genovino ve Malik Elakehal El Miliani gibi isimler bulunuyor.

Dizinin ilk bölümünü izledim. Vasat ama izlenebilir bulduğumu söyleyebilirim. Oyunculuklar çok iyi sayılmaz ama hikayenin gideceği yerleri görmek açısından sezonun sonunu görürüm diye düşünüyorum.