Anna Friel (Marcella), Sinead Keenan (Being Human) ve Rosalind Eleazar’ın (Harlots) başrolünde olduğu 6 bölümlük yeni ITV draması Deep Water, 14 Ağustos’ta başlıyor.

Paula Daly’nin oldukça iyi eleştiriler alan Windermere roman serisinden uyarlanan dizinin senaryosunu BAFTA’nın adayı Anna Symon (Indian Summers, Mrs Wilson) yazdı.

Deep Water, Kuzey Batı İngiltere’nin göller bölgesinde, güzel ve etkileyici Windermere gölünün bulunduğu yerde geçen, herkes gibi aileleri için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan, ancak zor ve çoğu zaman karışık yankıları olan zorlu seçimlerle karşı karşıya kalan üç kompleks kadının merkezinde olduğu bir drama. Bu üç kadın aynı yaştaki çocukları nedeniyle çocukların okul kapısından birbirlerini tanımaktadırlar.

Anna Friel – Lisa Kallisto

Anna Friel, yoğun aile hayatı ile tüm zamanını alan köpek kulübesi işi arasında denge kurmaya çalışan, 3 çocuk annesi Lisa Kallisto’yu canlandırıyor. Gece ve gündüz taksi şoförü olarak çalışan Joe ile evli.

Sinead Keenan – Roz Toovey

Sinead Keenan, bir zamanlar oldukça başarılı bir özel muayenesi olan fizyoterapist Roz’u canlandıracak. Ciddi bir kumar bağımlılığı olan müzisyen ruh eşi Winston’ın borçları, aileyi finansal bir yıkımla karşı karşıya bıraktı. Erkek kardeşi Pete, yerel kafede çalışarak Roz’a yardım ediyor. Roz, borçlarını ödeyebilirse onlar yeniden hayatlarını rayına sokacaklar. Kendisine beklenmedik bir yerden yardım teklifi geldi. Verdiği karar hayatının akışını değiştirebilir.

Charlie Carrick – Winston Toovey

Rosalind Eleazar – Kate Riverty

Rosalind Eleazar, Guy ile evli, Lucinda ve Fergus adlı iki çocuğu olan, her şeye sahip gibi görünen, varlıklı, alımlı, son derece düzenli bir aile hayatına sahip Kate Riverty karakterini canlandıracak. Kate, bir gün arkadaşı Lisa ve kocası Joe’yu akşam yemeğine davet eder. Fakat Lisa’nın tamamen spontane olarak verdiği bir karar sonrası akşam, Lisa için olağanüstü bir şekilde yanlış gider.

Kate ve Guy, Windermere Gölü’ne bakan muhteşem bir ev ile hayatın iki kazanını gibi görünüyor, fakat Kate, gerçek olamayacak kadar iyi olabilir mi?

Steven Cree (Outlander), Joe; Charlie Carrick (Reign, Genius: Picasso), Winston; Alastair Mackenzie (Unforgotten) Guy, karakterlerini canlandıracaklar. Indeyarna Donaldson-Holness (Save Me), Jake Hayes, Faye Marsay (McMafia), Gerald Kyd (Unforgotten), Steve Toussaint (Tut), kadroya yer alan diğer isimler.

Faye Marsay – Joanne Aspinall

Faye Marsay, Roz’un komşusu polis memuru Joanne karakterini canlandıracak. Kızı sık sık Roz’un çocuklarına bebek bakıcılığı yapıyor.

Steve Toussaint – Adam

Steve Toussaint, Kate’in kayınbiraderi Adam’ı canlandıracak. Akşam yemeğinde Lisa ile tanışıyor.

Rebecca Hodgson (Good Cop), dizinin yapımcısı. Karen Wilson ve Diederick Santer (Utopia) ile Anna Symon (Mrs. Wilson), dizinin yönetici yapımcıları. Jim Loach ve Harry Wootliff, dizinin yönetmenleri.