Her ne kadar 2016 yapımı olsa da benim şu aralar Netflix sayesinde keşfettiğim 4 bölümlük bir mini polisiye dizinin tanıtımıyla karşınızdayım: Deep Water

Bundan yaklaşık olarak 2 sene önce Avustralya kanalı SBS’te gösterilen yapım, kendi ülkelerinde birçok televizyon projesine imza atmış olan Kris Wyld ve Kym Goldsworthy tarafından kaleme alındı. Dizinin yönetmen koltuğunda ise The Code ve Underbelly‘nin mutfağında bulunan Shawn Seet oturdu.

Buraya kadar olan kısım ilginizi mi çekti? O zaman gelin, sizin için hazırladığımız tanıtım yazısının aşağısına da bir göz atın. Bakalım Deep Water, şans verilecek diziler listenize girmeyi başarabilecek mi?

KONUSU

Avustralya’nın en meşhur yerlerinden biri olan Bondi Plajı’nın yakınındaki bir dairede vahşice öldürülen eşcinsel bir erkeğin cesedi bulunur. Bunun üzerine dosyaya, kocasından ayrılıp yıllar sonra çocukluğunun geçtiği Bondi’ye geri dönen Dedektif Tori Lustigman ve onun yeni ortağı Nick Manning atanır. Hemen iş başına geçen ikili, bu cinayet dosyasıyla birlikte kendilerini faili meçhul eski cinayetlerin de ortasında bulacaklardır.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

  • Tori Lustigman: Yukarıda da kısaca bahsettiğimiz Tori, çocukluğunun geçtiği Sydney’ye döner dönmez bir cinayet davasıyla karşılaşmıştır. Karakterimiz, ergen oğluyla birlikte yaşamaktadır. Bu rolde, Yael Stone‘u görüyoruz. Oyuncumuzu, Orange Is the New Black ve Childhood’s End gibi dizlerden tanıyor olabilirsiniz.
  • Nick Manning: Tori’nin yeni ortağıdır. Tori’nin aksine Nick, yıllardır aynı yerde ve görevde çalışmaktadır. Bu rolde, Noah Taylor‘ı görüyoruz. Oyuncumuzu, Game of Thrones ve Preacher’dan tanıyor olabilirsiniz.
  • Baş Müfettiş Peel: Tori ve Nick’in patronudur. Bu rolde, William McInnes‘i görüyoruz. Oyuncumuzu çeşitli Avustralya dizilerinden tanıyor olabilirsiniz.
  • Oscar Taylor: Tori’nin yakın arkadaşı olan Oscar aynı zamanda onun geçmişi için de önemli bir kişidir. Oscar, eşcinseldir. Bu rolde, Jeremy Lindsay Taylor‘ı görüyoruz. Oyuncumuzu, Barracuda’dan da tanıyor olabilirsiniz.
  • Don Lustigman: Tori’nin babasıdır. Bu rolde, Geoff Morrell‘i görüyoruz. Oyuncumuzu, Top of the Lake ve The Code‘dan tanıyor olabilirsiniz.
  • Kyle ‘Hammers’ Hampton: Sydney’de kendine ait mekanı bulunan zengin ve kaba bir adamdır. Bu rolde, Craig McLachlan‘ı görüyoruz. Oyuncumuzu, The Doctor Blake Mysteries‘in başrolünden de tanıyor olabilirsiniz.

SON SÖZ

Deep Water benim için izlemesi kolay ve keyifli bir dizi oldu. Ancak beklentinizi yüksek tutmamanız gerektiğini ve fazla övgüyü hak eden bir yapım olmadığını daha en başından söyleyeyim.

Konusu devam eden polisiyeleri seviyor ve 80’li-90’lı yıllarda eşcinsel erkeklerin Avustralya’da yaşadığı sorunlara ve şiddete kısaca değinen bir dizi ilgimi çeker diyorsanız, Deep Water’ın en azından ilk bölümüne şans vermenizi tavsiye ederim.

Diziyi izleyecek olanlara şimdiden iyi seyirler!

FRAGMANLAR