NBC kanalı gelecek sezonda beşi sezon ortasında olmak üzere sekiz yeni dizi yayınlayacak. Bu dizilerin dört tanesi drama, dört tanesi ise komedi.

* Sonbahar Dizileri:

Bluff City Law:

23 Eylül Pazartesi günü başlayacak. Hukuk draması türündeki dizinin hikayesi Memphis’te geçecek.

Kadrosunda Jimmy Smits, Caitlin McGee, Barry Sloane, Michael Luwoye, Jayne Atkinson ve Stony Blyden gibi isimler yer alıyor. Dean Georgaris (The Brave) ve Michael Aguilar projeyi hazırlıyor. Universal TV yapımcılığını üstlendi.

Sivil haklarla alakalı tartışmalı davalarını alan bir firmayı konu alıyor. Smits tanınmış bir avukatı,  McGee de karakterin kızını oynuyor.Sunnyside: 

26 Eylül Perşembe günü başlayacak bir kahkaha efektsiz komedi dizisi. Matt Murray (Brooklyn Nine-Nine) ve başrolü Kal Penn (Designated Survivor, House MD) dizinin yaratıcıları.

New York belediye meclisinin eski üyesi Garrett Shah’ın kariyeri uyuşturucu suçlaması sonrası alt üst olmuştur. Şimdilerde Amerikan rüyasını arayan ve yardıma ihtiyacı olan göçmenlere yardım etmekte, vatandaşlık alabilmeleri için bilmeleri gereken yurttaşlık bilgisini öğretmektedir.

Kadroda Diana-Maria Riva, Joel Kim Booster, Kiran Deol, Poppy Liu ve Moses Storm da yer alıyor. Yapım ekibinde kanalın dizilerinden The Good Place’te Murray’le birlikte çalışan Mike Schur da bulunuyor. Universal TV, Shur’un şirketi Fremulon ve 3 Arts Entertainment yapımcıları.Perfect Harmony:

26 Eylül Perşembe günü başlayacak bir kahkaha efektsiz komedi dizisi Lesley Lake Webster’in (Speechless) yaratıcısı olduğu dizinin yapımcısı 20th Century Fox Television.

Kadroda Bradley WhitfordAnna Camp, Will GreenbergTymberlee HillGeno Segers ve Rizwan Manji yer alıyor. Eskiden Princeton Üniversitesi’nde müzik profesörü olarak görev alan bir adam beklenmedik şekilde küçük bir kasabadaki kilise korosunun yönetmenliğini üstlenir.

* Sezon Ortası Dizileri:

Lincoln:

Jeffrey Deaver’ın yazdığı The Bone Collector roman serisi dizi oluyor. Serinin aynı isimli romanı film olarak uyarlandı ve 1999 yapımı filmin başrolünde Angelina Jolie ile Denzel Washington yer alıyor. Dizi uyarlamasının yapımcılığını Sony Pictures Television ve Universal TV üstlendi, başrolleri Russell Hornsby ile Arielle Kebbel paylaşıyor.

Bir seri katili yakalamaya çalışırken ciddi şekile yaralanan kriminolog Lincoln Rhyme (Hornsby), yüksek profilli davaları araştırmaya devam ederken bir yandan da bu katilin peşinden gitmeye devam ediyor. Bu yolda genç dedektif Amelia Sachs (Kebbel) ile ortak oluyor. Lincoln’ün hikayesi New York’ta geçecek.

Kadroda Michael Imperioli, Brooke Lyons, Tate Ellington ve Brian F. O’Byrne gibi isimler de bulunuyor.

Indebted:

Schitt’s Creek dizisiyle bilinen Dan Levy’nin hazırladığı kahkaha efektli komedi dizisi. Sony Pictures Television’ın yapımcısı olduğu dizinin kadrosunda Adam Pally, Abby Elliott, Fran Drescher ve Steven Weber gibi isimler yer alıyor.

Yıllar süren ebeveynliğin ardından nihayet yeni bir hayata adım atmaya hazırlanan Dave ve Rebecca, karşılarında Dave’in ebeveynlerini bulur. Maddi anlamda zor durumda oldukları için kalacak yere ihtiyaçları vardır. Dave haliyle ailesini geri çeviremez ve annesiyle babası yanlarına taşınır. Bu da nihayetinde aileler arasında kaosu doğurur.

The Kenan Show:

Emmy ödüllü komedyen Kenan Thompson’ın (Saturday Night Live) hazırladığı kahkaha efektsiz bir komedi dizisi. Senaryoda Jackie Clarke (Superstore), yapımcılıkta Universal TV, SNL’in patronu Lorne Michaels ve şirketi Broadway Video eşlik ediyor.

Eşini kaybettikten sonra iki kız çocuğunun bakımını tek başına üstlenen bekar bir baba, işi ve kendisine tuhaf şekillerde yardım eden inatçı kayınpederi arasında denge kurmaya çalışıyor. Bahsi geçen kayınpeder Percy’yi usta aktör Andy Garcia canlandırıyor. Aris AlvaradoWillow Beuoy, Shirley Jordan, Dani Lockett ve Dani Lockett gibi isimler de kadroda yer alıyor.

Council of Dads: 

Bruce Feller’ın anılarını kaleme aldığı aynı isimli kitabın dizi uyarlaması. Diziyi Tony Phelan ve Joan Rater (Grey’s Anatomy) hazırlıyor. Yapımcılığı Universal TV, Jerry Bruckheimer Television ve Midwest Livestock Productions üstlendi.

Dört çocuk babası Scott’a (Tom Everett Scott) kanser teşhisi konur. Bunun üstüne Scott ve eşi Robin (Sarah Wayne Callies), çocuklara baba figürü olması için arkadaşları arasından altı kişiyi “babalar konseyi” olarak belirler. Bunların arasında Scott’ın en iyi arkadaşı Antony (Clive Standen), adsız alkoliklerdeki sponsoru Larry (Michael O’Neil) ve Robin’in doktorluk yapan yakın arkadaşı Oliver (J. August Richards) da yer almaktadır.

Zoey’s Extraordinary Playlist:

Paul Feig’in (Bridesmaids, A Simple Favor) ve Austin Winsberg’ün (Gossip Girl) hazırladığı dizi, müzikal drama türünde. Kadrosunda Jane Levy, Skylar Astin, Peter Gallagher, Alex Newell, John Clarence Stewart, Carmen Cusack ve Mary Steenburgen gibi isimler yer alıyor. Lionsgate TV yapımcılığı üstlendi.

San Francisco’da yaşayan ve kod yazmakla meşgul olan zeki bir kadın, yaşadığı beklenmedik bir olay sonrası insanların düşüncelerini şarkılar eşliğinde duymaya başlar. İlk olarak akıl sağlığını sorguladıktan sonra bu yeni özelliğinin aslında harika bir hediye olabileceğini keşfeder.