Amerika’nın ulusal yayın yapan kanalları Eylül ayına yaklaşırken yeni dizilerini yavaş yavaş görücüye çıkarmaya hazırlanıyor. Daha önce bu kanallardan olan ABC, The CW, CBS ve FOX‘un yeni dizilerinden bahsetmiştik. Şimdi ise en son sırada NBC var.

NBC, 2017-2018 sezonu için 1 tanesi antoloji olmak üzere 5 drama ve 3 komedi dizisine, kısacası toplamda 8 yeni diziye onay verdi. Şimdi lafı çok uzatmadan bu dizileri tanımaya başlayalım.

-SONBAHAR-

 

DRAMALAR

THE BRAVE

Hakkında: Keshet Studios ve Homeland’in yapımcısı Avi Nir’in elinden çıkacak olan bu drama, Amerika’nın özel ve gizli askeri kahramanlarının heyecanlı hikayesini ele alacak.

Konu: Askeri İstihbarat Birimi’nin müdür yardımcısı Patricia Campbell (Anne Heche) ve analistlerden oluşan takımı Washington’dan dünyanın en ileri seviye gözetleme teknolojisini kullanırken Adam Dalton ve eğitimli, kahraman özel kuvvetler ekibi, dünyanın en tehlikeli yerlerinde masum insanları kurtarmak ve görevlerini yerine getirmek için yok edilemez bağlarını ve özgürlüğe olan bağlılıklarını kullanmaktadırlar.

Oyuncular: Anne Heche, Mike Vogel, Sofia Pernas, Tate Ellington, Natacha Karam, Demetrius Grosse, Noah Mills ve Hadi Tabbal.

Mutfaktakiler: Universal Television ve Keshet Studios imzasını taşıyacak olan dizide Dean Georgaris (Life of Pi) yazarlık ve yapımcılık görevini üstlenecek, ayrıca ilk bölümü dizinin yapımcılarından Brad Anderson (Hand Of God, Frequency) yönetecek. Avi Nir (Homeland), Alon Shtruzman, Peter Traugott ve Rachel Kaplan dizinin diğer yapımcıları.

Yayın Bilgileri: Pazartesi günleri 22:00-23:00 saatleri arasında The Voice’ın arkasından yayınlanacak. İlk bölüm 25 Eylül 2017’de.

Fragman:

 


LAW & ORDER TRUE CRIME: THE MENENDEZ MURDERS


Hakkında: Son yıllarda ardı arkası kesilmeyen antoloji diziler furyasına NBC de kayıtsız kalamadı. Kanalın demirbaşlarından olan Dick Wolf’un (Chicago serisi, Law & Order) elinden çıkacak dizi 8 bölüm sürecek.

Konu: Gerçek olaylara dayanacak olan ve başrolünde Altın Küre ve Emmy ödüllü oyuncu Edie Falco’yu izleyeceğimiz antoloji tarzındaki bu dramada, Law & Order serisi bu kez Amerika’nın akıllardan çıkmayan ve kötü şöhretli Menendez  Cinayetleri‘ne eğilecek. Anne-babalarını öldürmekle suçlanan Menendez Kardeşler’in cinayetlerine, mahkeme sürecine ve bu süreçte medyanın kopardığı yaygaraya odaklanacak.

Oyuncular: Edie Falco, Julianne Nicholson, Anthony Edwards, Gus Halper, Miles Gaston Villanueva, Constance Marie, Lolita Davidovich, Heather Graham, Elizabeth Reaser, Josh Charles.

Mutfaktakiler: Dick Wolf, Lesli Linka Glatter, Rene Balcer, Peter Jankowski, Arthur W. Forney dizinin yapımcıları. Universal Television ve Wolf Films ise yapımcı şirketler.

Yayın Bilgisi: 26 Eylül 2017’de başlayacak olan dizi,  Perşembe günleri 22:00-23:00 saatleri arasında, This is Us’ın arkasından yayınlanacak.

Fragman:


KOMEDİLER

 

WILL & GRACE

Hakkında:  1998-2006 yılları arasında 8 sezon boyunca yayın hayatını sürdüren dizi, finalinin ardından 11 yıl sonra yeni sezonuyla dönüyor. Üstelik dizi 9. sezonuna başlamadan 10. sezon onayı kaptı bile. Orijinal başrol dörtlüsü Debra Messing, Eric McCormack, Sean Hayes ve Megan Mullally; Will, Grace, Jack ve Karen rolleriyle diriliş sezonunda da karşımıza çıkacaklar. Sezon 16 bölümden oluşacak.

Konu ve daha detaylı tanıtım yazısına uğrayabilirsiniz.

Mutfaktakiler: Dizinin efsanevi yönetmeni James Burrows yeni sezonda da görev alacak. Max Mutchnick ve David Kohan hem yazarlık hem de yapımcılık görevini üstlenecekler. Alex Herschlag, Tracy Poust ve Jon Kinnally de diğer yapımcılar. Yapımçı şirket ise Universal Television.

Yayın Bilgisi: İlk bölüm 28 Eylül 2017’de. Dizi, perşembe günleri 20:00-20:30 saatleri arasında yayınlanacak.

Fragman: 


-SEZON ORTASI-

 

DRAMALAR

 

GOOD GIRLS

Hakkında: Yapımcı Jenna Bans’ın (Scandal) elinden çıkacak olan dizi Thelma & Louise ile Breaking Bad karışımı bir komedi-drama olarak lanse ediliyor.

Konu: Banliyöde yaşayan 3 anne hayatlarından ve geçimlerini kıt kanaat sağlamaktan bıktıklarında, artık kendileri için çabalamaları gerektiğini düşünerek bir markette oyuncak silahla bir soygun gerçekleştirirler. Ancak marketin müdürü içlerinden birini kısa bir süre için görür, üstelik yaptıkları vurgun beklediklerinin çok üzerindedir. Bu 3 yakın arkadaşın, olaydan sıyrılmalarının planladıklarından çok daha zor olacağını farketmeleri uzun sürmez.

Oyuncular: Christina Hendricks (Oyuncunun canlandıracağı karakteri deneme bölümünde Kathleen Rose Perkins canlandırmıştı.), Retta, Mae Whitman, Reno Wilson, Manny Montana, Lidya Jewett, Izzy Stannard, Matthew Lillard.

Mutfaktakiler: Jenna Bans hem yazarlık hem de yapımcılık görevini üstlenecek. Dean Parisot ilk bölümü yönetmenin yanında, yapımcı olarak da dizide yer alacak. Universal Television‘ın yapımcı şirket olarak görev alacağı alacağı dizide, Jeannine Renshaw da bir diğer yapımcı olacak.

Yayın Bilgileri: Henüz kesinleşen bir tarih yok.

Fragman:


REVERIE

Hakkında: Extant’ın yaratıcısı Mickey Fisher’ın elinden çıkacak olan bu gerilim dizisi, Sarah Shahi’nin canlandırdığı Mara Kint‘i merkezine alacak.

Konu: Yaşadığı kişisel bir trajediden sonra üniversitede öğretmenlik yapmaya başlayan Mara, eski bir rehine arabulucusu ve insan davranışları uzmanıdır. Ancak kendilerini gerçek anlamda hayallerini yaşayabilecekleri ileri derecede bir sanal gerçeklik programında kaybeden sıradan insanları kurtarmak üzere görevlendirildiğinde, diğer insanları kurtarırken kendini de kurtarabileceği bir yol bulmuş olabileceğini keşfeder.

Oyuncular: Sarah Shahi, Dennis Haysbert, Jessica Lu, Sendhil Ramamurthy, Kathryn Morris.

Mutfaktakiler: Jaume Collet-Serra yapımcılığın yanı sıra ilk bölümün de yönetmenliğini üstlenecek. Brooklyn Weaver, Darryl Frank ve Justin Falvey diğer yapımcılar arasında. Yapımcı şirketler ise Amblin Television ve Universal Television.

Yayın Bilgileri: Sezon ortasında yayına girecek.
Fragman: 


RISE

Hakkında: Friday Night Lights ve Parenthood ile bilinen Jason Katims’i ve meşhur Broadway oyunu Hamilton‘ın yapımcısı Jeffrey Seller’ı buluşturacak bu drama, umulmadık yerlerden ilham bulmak üzerine.

Konu: Gerçek olaylardan esinlenecek olan dizide, idealist bir öğretmen ve aile babası olan Lou Mazzuchelli (Josh Radnor) özgüvensizliğini bir kenara bırakıp okulun sönük tiyatro kulübünü yönetmeye başladığında, sadece okulu ve öğrencileri değil, işçi sınıfından oluşan kasabanın tümünü heyecanlandırıcı bir serüvene sürükler.

Oyuncular: Josh Radnor, Rosie Perez, Marley Shelton, Auli’i Cravalho, Damon J. Gillespie, Amy Forsyth, Rarmian Newton, Ted Sutherland, Casey Johnson, Taylor Richardson, Joe Tippett, Shirley Rumierk.

Mutfaktakiler: Mike Cahill hem ilk bölümü yönetecek hem de yapımcılık görevini üstlenecek. Onun dışında, Michelle Lee, Jeffrey Seller ve Flody Suarez dizinin diğer yapımcıları. Yapımcı şirketler ise Universal Television, True Jack Productions ve Seller Suarez Productions.

Yayın Bilgisi: Dizi sezon ortasında yayınlanacak. Şu an için net bir tarih yok.

Fragman:


KOMEDİLER

 

A.P. BIO

Hakkında: Ünlü sunucu ve komedyen Seth Meyers’ın mutfağında bulunduğu bir komedi dizisi.

Konu: Felsefe alanında çalışan bir akademisyen, hayallerindeki işinden olur ve bir lisede biyoloji öğretmeni olarak çalışmaya başlar. Ancak biyoloji öğretmeme konusunda son derece kararlıdır. Elinin altında bir sınıf dolusu onur öğrencisi olduğunu fark ettiğinde öğrencileri kendi yararına kullanmaya karar verir.

Oyuncular: Glenn Howerton, Patton Oswalt, Lyric Lewis, Mary Sohn, Aparna Brielle, Jacob McCarthy, Nick Peine.

Mutfaktakiler: Mike O’Brien dizide hem yazarlık hem de yapımcılık görevini üstlenecek. Lorne Michaels, Seth Meyers, Andrew Singer ve Mike Shoemaker dizinin diğer yapımcıları. Universal Television, Broadway Video ve Sethmaker Shoemeyers Productions ise yapımcı şirketler.

Yayın Bilgisi: Dizi sezon ortasında yayına girecek. Tarih belli değil.

Fragman:


CHAMPIONS


Hakkında: Mindy Kaling’in elinden çıkacak bir komedi dizisi.

Konu: Bir spor salonu olan Vince, hırsları olmayan, karizmatik biridir. Kendisinden küçük ama hafiften aptal kardeşi Michael’la yaşamaktadır. Sadece spor yapmakla ve kadınlarla zaman geçirerek sürdürdükleri hayatları, Vince’in lise aşkı Priya’nın Vince’ten olma ergen oğluyla kapıda bitmesiyle alt üst olacaktır.

Oyuncular: Anders Holm, Andy Favreau, J.J. Totah, Mouzam Makkar, Nina Wadia ve konuk oyuncu olarak Mindy Kaling.

Mutfaktakiler: Charlie Grandy ve Mindy Kaling yazarlık ve yapımcılık görevini üstlenecekler. Bu isimlerin yanı sıra Michael Alan Spiller ve Howard Klein dizinin diğer yapımcıları. Spiller, yapımcılığın yanında yönetmenlik görevini de üstlenecek. Dizinin yapımcı şirketleri ise; Universal Television, 3 Arts Entertainment Eyes Up Productions ve Kaling International.

Yayın Bilgileri: Dizi, sezon ortasında yayına girecek. Kesin tarihi belli değil.

Fragman:

Not: Dizi özetleri ve yayın akışı için Futon Critic kaynak alınmıştır.