ABC kanalı gelecek sezonda üçü sezon ortasında olmak üzere altı yeni dizi yayınlayacak. Bu dizilerin dört tanesi drama, iki tanesi ise komedi.

* Sonbahar Dizileri:

Stumptown: 

Oni Press’ten çıkan Greg Rucka imzalı aynı isimli çizgi roman serisinin dizi uyarlaması. Jason Richman (Detroit 187)  uyarlıyor, ABC Studios yapımcılığını üstleniyor. Başrollerde Cobie Smulders (How I Met Your Mother, Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D.), Jake Johnson (New Girl) ve Michael Ealy (Almost Human) yer alıyor. Yeni sezonda Çarşamba 22:00’de yayınlanacak.

Askeriyedeki kariyerini geride bırakan Dex Prios, özel dedektiflik yapmaktadır. Güçlü ve zeki bir kadın olan Dex’in karmaşık bir aşk hayatı, kumar borcu ve ilgilenmesi gereken bir erkek kardeşi de vardır. Askeriyeden gelme becerilerini dedektiflikte kullanan Dex’in işini yapma tarzı onu çoğu zaman hem polisle hem de peşine düştüğü kişilerle zor duruma sokuyor.

Michael Ealy, Dedektif Miles Hoffman karakterini; Jake Johnson ise Dex’in barmenlik yapan en yakın arkadaşı Grey McConnell’ı canlandıracak. Grey ve Dex’in arasında platoniklikten fazla ama henüz çözemedikleri bir ilişki var.


Emergence: 

Michele Fazekas ve Tara Butters diziyi hazırlıyor, ABC Studios da yapımcılığını üstlendi. Kadrosunda Allison Tolman, Donald Faison, Clancy Brown ve Alexa Skye Swinton gibi isimler yer alıyor. Yeni sezonda Salı 22:00’de yayınlanacak.

New York’a bağlı Long Island’da polis müdürü olarak çalışan Jo Evans’ın yolu küçük bir kız çocuğuyla kesişir. Gizemli bir uçak kazasından kurtulan Piper, kazayı da kim olduğunu da hatırlamamaktadır. Olayı araştıran ve genç kızın gizeminin içine çekilmeye başlayan Jo, Piper’ın bakımını üstlenir. Ancak Piper’ın peşinde başkaları da vardır ve soruşturma devam ettikçe Jo, daha büyük bir komplonun varlığını keşfeder. Asıl gizem Piper’ın kim olduğunda yatmaktadır.


Mixed-ish: 

Altıncı sezonuyla sonbaharda ekrana dönecek Black-ish dizisinin ikinci uzantısı (ilki Grown-ish kardeş kanal Freeform’da yayınlanıyor). Ana diziyi hazırlayan Kenya Barris ve Peter Saji tarafından hazırlanıyor. Kahkaha efektsiz bir komedi dizisi ve yeni sezonda Salı 21:00’de yayınlanacak.

Hikayesi 1980’li yıllarda geçecek uzantı dizi, Tracee Ellis Ross’un Black-ish’te canlandırdığı Rainbow Johnson’ın çocukluğunu (Arica Himmell) anlatacak. Ross dizi için seslendirme yapacak. Melez bir ailesi olan Rainbow’un ebeveynleri hippi yaşam tarzlarını bırakarak banliyöye taşınma kararı alıyor. Bununla birlikte melez ailelerin Amerika’da yüzleştiği çeşitli sorunlar anlatılacak.

Tika Sumpter, Gary Cole, Mykal-Michelle Harris ve Ethan Childress de dizinin kadrosunda yer alıyor.

* Sezon Ortası Dizileri:


The Baker and the Beauty: 

Aynı isimli İsrail dizisinden uyarlanıyor. ABC Studios, Universal TV ve orijinal dizinin yapımcısı Keshet Studios ortak yapımcıları. NBC’nin 2019-2020 sezonundaki yeni dizilerinden suç draması Bluff City Law’u hazırlayan Dean Georgaris bu dizinin de senaryosunu  kaleme alıyor.

Müzikal bir dramedi ve hikayesi Miami’de geçiyor. Ailesinin sahip olduğu fırında çalışan Küba asıllı Daniel Garcia (Victor Rasuk), bir gece uluslararası süper yıldız ve moda ikonu Noa Hamilton (Nathalie Kelley) ile tanışır. Aralarındaki ilişkiye doğru yol alan ama pek de mümkün durmayan tanışıklık onun hayatını medyanın odak noktası haline getirir.

Kadroda Dan Bucatinsky, Michelle Veintimilla, Carlos Gomez ve David Del Rio gibi isimler de bulunuyor.


For Life:

Sony Pictures Television ve ABC Studios’un ortak yapımcı olduğu yeni dizinin yürütücü yapımcıları Hank Steinberg ve Curtis “50 Cent” Jackson. Hukuk ve aile draması türlerindeki diziyi Hank Steinberg hazırlıyor.

Başrolde Nicholas Pinnock (Counterpart) yer alıyor, kadroda Indira Varma (Game of Thrones), Joy Bryant (Parenthood) ve Boris McGiver da yer alıyor.

Eski bir mahkum avukatlık yapmaya başlar ve ülkedeki hukuk sisteminin bozukluklarını ortaya çıkarmaya çabalar. Bu sırada eski hayatını geri kazanmaya da uğraşır.


United We Fall:

Dave Polsky’nin ve Julius Sharpe’ın birlikte hazırladığı yeni dizinin başrollerinde Jane Curtin, Will Sasso ve Christina Vidal yer alıyor. ABC Studios ve Sony Pictures Television’ın ortak yapımcısı olduğu dizi, kahkaha efektli bir komedi.

Evli ve çocuklu geniş bir aile yargılayıcı büyükannenin evlerine taşınmasıyla biraz daha genişliyor.