Hulu, Candy adlı gerçek suç draması diziye onay verdi.

2020’nin Temmuz ayında The Handmaid’s Tale’in Emmy ödüllü oyuncusu Elisabeth Moss‘un, kötü şöhretli katil Candy Montgomery ve kurbanı Betty Gore’un gerçek hikayesine dayanan mini dizinin başrol oyuncusu olduğu ile ilgili haberi almıştık.

Universal Content Productions (UCP) tarafından geliştirilen dizinin Hulu’da olacağı ile ilgili haber ise 2020’nin Aralık ayında gelmişti.

Bugün ise Jessica Biel’in Elisabeth Moss’un yerine dizinin başrolüne geldiğini ve Hulu’nun diziye onay verdiğini öğrendik. Moss’un başka projeler ile çakışması nedeniyle projeden ayrıldığı ile ilgili kaynaklardan haberler geliyor.

Biel, aynı zamanda dizinin yönetici yapımcılığını üstlenecek.

Candy’nin hikayesi 1980’de Teksas’ta geçiyor. Candy Montgomery (Biel), her şeye sahip bir kadındı. İyi bir işi olan sevgi dolu bir koca, bir kızı ve bir oğlu, yeni banliyölerin birinde güzel bir ev. Dizi, bütün bunlara sahipken kiliseden arkadaşını bir balta ile neden öldürdüğünün sorusunu sorup, cevabını arayacak.

Candy, Universal Studio Group’un UCP’sinden ve Disney’in 20th Television’ından geliyor.

Üç kez Emmy adayı olan Robin Veith (Mad Men, The Act, The Expanse), pilot bölümün senaryosunu yazdı. Veith, Eat the Cat’ten Nick Antosca (The Act) ve Alex Hedlund (Brand New Cherry Flavor) ile birlikte dizinin yönetici yapımcısı. Biel ve Michelle Purple (The Sinner, Cruel Summer), Iron Ocean aracılığıyla ve deneme bölümünün yönetmeni Michael Uppendahl (Fargo, Mad Men), dizinin diğer yönetici yapımcıları. Jim Atkinson ve John Bloom, dizinin danışman yapımcıları.

Elizabeth Olsen’ın HBO Max dizisi Love And Death’te Candy Montgomery’yi canlandıracağı ile ilgili haberi bu senenin Mayıs ayında almıştık.

Kaynak