televizyonun bitmeyen saplantısı meslek dizilerine bir yenisi daha eklendi, k-ville(katrina-ville). bu sefer new orleans’ta polisçilik oynuyor olacağız.
fox’ta 2 hafta önce yayına giren dizi katrina kasırgasından sonra hâlâ düzelememiş ve ayağa kalkmaya çalışan new orleans’ta, zor şartlar altında çalışan polislerin hayatını anlatıyor. başrollerinde Anthony Anderson (inanmazsınız ama-the shield, ’til death) ve Cole Hauser‘ın oynadığı dizide bir enteresanlık var, o da polislerden birinin kasırga sayesinde hapisten kaçmış olması.

ekip

ekip

cole hauser’in oynadığı trevor cobb karakteri, bu kaçıştan sonra kendisine yeni bir hayat çizmeye karar vermiş, orduya katılmış, afganistan’a gitmiş, oradan da doğduğu yere polislik yapmak için geri dönmüş. peki kimse farketmiyor mu bu adamın mahkum olduğunu derseniz şöyle bir güzellik var, kasırganın yarattığı sel nedeniyle çoğu polis kaydı kaybolmuş. dizide bir tanıdık yüz daha var. heroes‘ta özel gücü dudakları olan simone rolündeki tawny cypress, k-ville’in polis ekibinde.
çoğu polis/dedektif, hatta meslek dizisinde olduğu gibi her bölümde ayrı ayrı olaylar çözerlerken bir yandan da geçmişleri, efendime söyleyeyim şu anki hayatları hakkında bilgiler ediniyoruz. amerika’da zannediyorum ilgiyle karşılanmıştır daha taze yaraları olduğu için, zira fox’un sitesinde zilyon tane tartışma konusu çıkmış.
pazartesi günleri fox’ta, prison break’ten sonra yayınlanıyor. şimdiden belli ki kanalın güvendiği dizilerden biri olmuş durumda çünkü büyük reklamlar döndürüyorlar dizi için. oyunculukları iyi, çekimler fena değil ama şu screenshota bakarsanız dizinin biraz ne temayla yapıldığını anlarsınız diye düşünüyorum.

patriyoot.

patriyoot.