2015-07-10-22-30-49.jpgÖmer İplikçi’nin bir diğer özelliği ise kalbinin boş, kendisinin gözde bir bekar olması. Zaten aşk konusuna da biraz mesafeli bakıyor. Ancak küs olduğu dedesi artık mürüvetini görmek istediğinden bu amaçla Ömer’in amcasının eşi Neriman’ı görevlendiriyor. İşte bu da dizinin hikayesi için önemli bir diğer nokta.

Neriman İplikçi. Dizinin en önemli neşe kaynaklarından birisi. Yıllardır hiç çalışmayıp keyfine bakan gözü biraz dışarıda bir kocası var; İplikçi soyadı ile kayınpederi sayesinde yaşayıp gitmişler. Ailesini kaybettikten sonra amcası Necmi ve Neriman Ömer’in yanında olduklarından hatırları büyük. Neriman eğer Ömer’i en kısa zamanda evlendirebilirse kayınpederine ait yıllardır boş duran köşk onun ve kocası Necmi’nin olacak.

O da ailesinin ve daha çok da kızının geleceği için köşkü istiyor. Ama bir sorun var: Ömer her ne kadar hatrını kırmamak için bulduğu kızlarla buluşsa da kızları beğenmiyor. O da bu nedenle taktik değiştirip kendisinin uygun olduğunu düşündüğü kızlara bakmayı bırakıp Ömer’in zevklerine uyacak türden bir kız bulmaya/yaratmaya karar veriyor.

Bu yolda da karşısına kim çıkıyor dersiniz? Tabii ki Defne.hd-elcin-san-160440NBÖmer, ilk bölümde Helin Avşar‘ın oynadığı adayla buluşmaya olacak iş ya Defne’nin çalıştığı restorana gidiyor. Kurtulmak içinse hiçbir şeyden habersiz Defne’yi sevgilisi olarak tanıtıp bir anda öpüveriyor. Tam da bu sırada uzaktan Neriman’ın radarına yakalanmasınlar mı? İzlediğimiz şey Türk dizisi burada…

Baş kısmı hatırlarsak: Defne’nin kardeşini kurtarmak için 200 bin liraya ihtiyacı var. Neriman’ın da Ömer’in zevklerine uygun birine dönüştürebileceği bir kıza. Böylece de sorun çözülmüş oluyor. Defne önden parayı alıyor, Neriman da biraz rötuş ve Ömer’i anlatan ön bilgilerle Defne’yi Ömer’in kişisel asistanı olarak şirkette işe sokuyor. Anlaşma basit: 6 ay içinde Ömer’i kendine aşık edip evlenmeye ikna edeceksin, nikahtan sonra da çekip gideceksin.

Böylece “Kiralık Aşk’ın” ailesinden gizli olarak giriştiği aşk oyunu başlamış oluyor… Gün geçtikçe gerçeğe dönüşmeye başlayan oyunu…

Bu arada dizide başka birkaç klişe de yok değil, onlar da var: