kiralik-ask-oyunculari-isimleri-dizi-karakterleri-gercek-isimleri-ve-dizi-konusu-nedir-26760Sinan Karakaya. Ömer’in ortağı, en yakın arkadaşı. Şirketin mali işlerle ve yönetimiyle ilgilenen parçası, Defne’nin çalıştığı yerin müdavimlerinden. Defne bir süredir ondan, o ise şirketin konsept danışmanı Yasemin’den hoşlanıyor. Eğlenceli ve çapkın bir tip.

Yasemin Kayalar. Tabiri caizse ‘öteki’ kadın. Güzel, hırslı ve biraz duygusuz bir tip. Sinan ondan, o ise Ömer’den hoşlanıyor. Ama Ömer’in kadınlar konusundaki duvarını aşma konusu bir yana önünde bir engel daha var: Neriman İplikçi. Zira Neriman, Yasemin başarılı olursa Ömer’i ailesinden uzaklaştıracağını düşündüğünden bu konuda rekabet içindeler.

Dizide ayrıca Defne’nin mahalleden iyi arkadaşı İsmail’in (İso), Defne’nin en yakın arkadaşı Nihan’dan, Nihan’ın ise Defne’nin ağabeyi Serdar’dan hoşlandığı gerçeği var. Konu aşağı yukarı böyle olsa da yetmez ama devam, zira bahsi geçmesi gereken son bir karakter daha var:

CPmIH9UWgAA9LPf

Neriman ve Koriş

Koray Sargın (Koriş). Şirketin fotoğrafçısı, Neriman’ın en yakın arkadaşı. Necmi ve Sinan ile birlikte o da Defne’nin amacından haberdar. Eğlenceli, dedikoduya bayılan, kaprisli, insanları tatlı-sert aşağılamayı seven bir karakteri var. Daha çok Sinan ile yakın arkadaş, Ömer’in iş konusundaki mükemmelliyetçiliğine katlanıyor ve o da Neriman gibi Yasemin’le kendince bir rekabet içinde.

Dizinin oldukça sevilen bir reyting hazinesi haline gelmesindeki paylardan biri de Neriman-Koray arasındaki eğlenceli arkadaşlıkta ve Koray karakterinin kendisinde.

Son olarak yorum kısmına gelirsek:

Kiralık Aşk’ın yabancı dizilere kendisini kaptırmış bünyelerden ziyade Türk dizilerine süre ve içerik olarak hala tahammülü olan kişiler için tavsiye bir dizi olabileceğini düşünüyorum. Tabii hala bakmadılarsa veya bırakmadılarsa… Ayrıca bence Neriman-Koriş kısmı haricinde ‘abartıldığı’ kadar iyi bir dizi değil ama izlenir olduğu bir gerçek. Hele de piyasadaki diğer Türk dizilerini düşündüğümüzde… Güzel kafa dağıtmaya yarıyor ve insanı eğlendiriyor.

Neriman ve Koray’ın yanında ben Sinan ve Yasemin karakterlerini de seviyorum mesela. Oyunculuklarla da şimdiye kadar geçinebildik. Sözün özü daha doğrusu sonu böyle işte. İyi seyirler efendim…

Fragman 1

Fragman 2