kiralik-ask-rating-medyanozÜlkemizdeki dizi piyasasının hali malumunuz. Dizi süreleri almış başını gitmekte, içerik ve hatta ismen bile birbirinin benzeri işler izleyici karşısına gelip duruyor. Ama her sezon mutlaka bunlar arasından bir şekilde fırlayıp kendisini öne çıkaran ve izleyiciye çok sevdiren bir dizi de oluyor. İşte bu sezonun ‘o’ dizisinin, yani Kiralık Aşk‘ın tanıtımına hoş geldiniz efendim.

Geçtiğimiz günlerde sitede Aşk Yeniden‘in tanıtımına rast gelince ben de televizyonda şimdilerde izlediğim tek dizinin tanıtımını yapayım dedim.

Kiralık Aşk, yaz başında başlayan romantik komedi türünde bir dizi. Star TV’de Cuma akşamları yayınlanıyor ve başladığı zamandan bugüne kadar abartısız ortalığı kasıp kavurmakta. Sadece Cuma günü ön planda olmasını geçtim piyasadaki dizilerin hepsinden daha fazla reyting, yorum ve etkileşim almakta; dahası büyük bir kitle oluşturmuş durumda. Peki, iyi hoş da kimin nesidir bu dizi?

Dizinin arkasında 1 Kadın 1 Erkek‘in (veya 1 Erkek 1 Kadın’ın) yapımcılığıyla daha çok bilinen Müge Turalı Pak ve kendisinin yeni kurduğu yapım şirketi Ortaks Yapım var. Senaristler ise Meriç Acemi ile Deniz Coşkun. Meriç Acemi’yi oyuncu olarak Çocuklar Duymasın‘ın Yasemin’i olarak tanıyanlar çıkacaktır; senarist olarak da yine 1 Kadın 1 Erkek’i sezonlarca yazdığını söyleyebiliriz. Deniz Coşkun da yine yıllardır piyasa içinde olan bir isim.

kiralik-ask

Neriman (Nergis Kumbasar) – Sinan (Salih Bademci) – Defne (Elçin Sangu) – Ömer (Barış Arduç) – Yasemin (Sinem Öztürk) – Necmi (Levent Ülgen)

Peki, konusu? İşte işler buradan sonra acayipleşecek:

Defne Topal. Yıllar önce babasını kaybetmiş annesi ise terk edip gitmiş genç bir kız. Onu, ağayebeyini ve küçük kız kardeşini anneannesi büyütmüş. Şimdilerde bir restoranda garson olarak çalışıp aileye katkı sağlamaya çalışıyor. Ağabeyi Serdar henüz bir baltaya sap olamamış, düzenli bir işi de yok. Bir arkadaşıyla iş kurmak için tefeciden borç alıp da arkadaşı kazık atınca ortada kalıveriyor.

Dizide her şeyi karıştıran ve aslında başlatan da bu klişe olay. Zira Serdar’ın peşinde parayı bulamazsa öldürmekle tehdit eden tefeciler var.

Ömer İplikçi. Passionis isimli gayet başarılı bir ayakkabı tasarımı şirketinin iki patronundan birisi. Yaratım, yani koleksiyon çizimleri onun alanı. İşinde iyi, biraz soğuk ve huysuz ama oldukça düzenli ve çok çalışıyor. Spor yapan ve beslenmesine dikkat eden, yakışıklı da bir tip.

Ailesini yıllar önce kaybetmiş, bu konu nedeniyle dedesiyle arası bozuk ve görüşmüyorlar. Kendi imkanlarıyla İtalya’ya tasarım okumaya giden, hayatını devam ettirmeyi başaran ve yakın arkadaşı Sinan ile başarılı bir şirket kurmuş da biri. Kiralık Aşk’ın bu derece patlamasının da bir numaralı nedeni.