Ülkemizde polisiye dizilerin hatırı sayılır bir izleyici kitlesi olduğu bariz. Arka Sokaklar, Kanıt, Behzat Ç. bu türün önde çıkan başarılı yapımları arasında sayılabilir. Çekimleri geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen Çember ise ekranların romantik komedilere teslim olduğu yaz sezonunda farklı bir soluk olarak dikkat çekiyor. Buyrun, bu 6 bölümlük film serisini yakından tanıyalım.

YouTube ile ilgili görsel sonucu

KİMLİK BİLGİLERİ

Tür: Polisiye

Sezon/Bölüm Sayısı: İlk sezon 6 filmden oluşuyor.

Durumu: Devam ediyor. (6 Eylül’den itibaren 6 yeni film daha gelecek)

Süre: 90 dakika

Yapımcı: ANS Film

Genel Yönetmen: Abdullah Oğuz

Kanalı: Star TV

Önemli Bağlantılar: Resmi Site – Twitter Instagram – Youtube

çember ayşe volkan ile ilgili görsel sonucu

KONU

İstanbul Emniyet Müdürlüğü birbirinden esrarengiz olayları aydınlatmak amacıyla özel bir ekip oluşturur. Birbirinden farklı olan bu insanları bir araya getiren şey ise birbirinden farklı yetenekleridir. Duygularıyla değil aklı ve mantığıyla hareket eden Başkomiser Barış, olayları kendi bakış açısıyla çözen Komiser Adem, karşısındaki insanın yalan söyleyip söylemediğini gözlerinden anlayan Komiser Yardımcısı Ayşe ile araştırma ve arşiv bölümünde görev alan Komiser Yardımcısı Volkan her hafta yeni bir cinayeti çözüme kavuşturmaya çalışır.

KARAKTERLER

serhat kılıç söz kamera arkası ile ilgili görsel sonucu

 • Başkomiser Barış (Barış Bağcı): Yıllar önce nişanlısının vahşi bir cinayete kurban gitmesiyle içine kapanan bir adam. Katilin bulunamaması nedeniyle polisliği bırakıyor ve bir üniversitede ders vermeye başlıyor. Olayları çözerken aklı ve mantığı ön planda tutuyor, analitik bir zeka ve sert bir kişiliğe sahip. Ancak yıllar sonra nişanlısının öldüğü cinayete benzer bir vaka meydana gelince geçmişiyle karşı karşıya geliyor.
 • Komiser Adem (Serhat Kılıç): Şile Emniyet Müdürlüğü’nde komiserlik yapıyor. Ekibin en eğlenceli üyesi. Olayları farklı bir açıdan aydınlatmaya çalışıyor. Umursamaz görüntüsünün altında disiplinli bir kişilik var. Yıllardır evlenemediği için ailesinin bulduğu taliplerle de uğraşıyor. Dizinin yüz güldüren sahnelerinde onun imzası var.

çember ayşe volkan ile ilgili görsel sonucu

 • Komiser Yardımcısı Ayşe (Pelin Akil Altan): Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde trafik polisliği yaparken kendini bir anda komiser yardımcısı olarak buluyor. Ekibin en şaşkın ve sempatik üyesi. İnsanların bakış ve hareketlerinden yalan söyleyip söylemediklerini anlıyor. Duygusal biri, insanlarla çok iyi iletişim kuruyor.
 • Komiser Yardımcısı Volkan (Anıl Altan): Emniyet Müdürlüğü’nde araştırma ve arşiv görevlisi olarak görev yapıyor. Zengin bir ailenin çocuğu olmasına rağmen tüm imkanları reddedip polis olmayı tercih etmiş. Her ne kadar tanışmaları pek iyi olmasa da kısa zamanda Ayşe ile arasında bir çekim başlıyor.

FİLMLER

Filmlerle ilgili herhangi bir ispiyon yoktur, gönül rahatlığıyla okuyabilirsiniz.

Oyunu Bozuyorum

 • Konuk Oyuncu: Sedef Avcı
 • Konu: Deniz Bayraktar isimli genç bir kadın evinde vahşi bir şekilde öldürülmüş olarak bulunur. Öte yandan uçurumun dibinde de bir erkek cesedine rastlanır. Barış, Adem, Ayşe ve Volkan kısa zamanda bu vakanın sıradan bir vakadan çok daha fazlası olduğunu fark edecektir. Sürprizlerle dolu ve bir o kadar da kafa karıştırıcı hikayesiyle seriye güzel bir başlangıç yapılıyor.

Fragman:

 


Şehrin Günahları

 • Konuk Oyuncular: Menderes Samancılar, İrem Altuğ
 • Konu: Ormanda bir kadın cesedi bulunur. Kadın tatar yayından çıkan bir okla öldürülmüş ve vücudu kolayca bulunacak bir yerde bırakılmıştır. Ekip, bu vakanın geçmişte işlenen bir cinayete çok benzediğini fark eder. İşin altında ise tüyler ürpertici bir hikaye yatmaktadır. Vicdan teması üzerine düşündüren bir öykü.

Fragman:


Evimdeki Yabancılar

çember evimdeki yabancılar ile ilgili görsel sonucu

 • Konuk Oyuncular: Goncagül Sunar, Duygu Yetiş, Füsun Erbulak
 • Konu: Ertemoğlu ailesi en mutlu günlerinden birinde acımasızca katledilir. Evin büyük kızı Hande annesi, babası ve kız kardeşinin öldürülmesiyle büyük şok yaşar. Öte yandan akli dengesi yerinde olmayan babaanne Perihan da hayatta bırakılır. Hayatın sert yüzünün insanları nasıl etkilediğine dair bir film.

Fragman: 


Kızımı Bulun

 • Konuk Oyuncular: Melisa Sözen, Selçuk Borak, Gözde Çığacı
 • Konu: 5 yaşındaki Peri isimli küçük bir kız anaokulundan kaçırılır. Eski emniyet müdürü olan dede Refik, ekibimizi devreye sokar. Öte yandan anne İpek de kızının bulunması için her şeyi yapmaya niyetlidir. Geçen her saniye Peri’nin aleyhine işlemektedir. Her ipucu tek bir kişiyi gösterse de olay bundan fazlasıdır. Anneliği mercek altına alan bir hikaye.

Fragman: 


Acı İntikam

 • Konuk Oyuncular: Melike İpek YalovaSelim Erdoğan
 • Konu: Bir gece kulübünde çalışan 3 kişi boğularak öldürülmüştür. Sadece kör şarkıcı Leyla ve diğer şarkıcı Sezgin hayatta kalır. Leyla bir şey göremediği için cinayeti onun işlemesi imkansızdır. Tüm kanıtlar Sezgin’i gösterirken detaylarla birlikte can acıtan sırlar da açığa çıkacaktır. Serinin en etkileyici konularından birine ev sahipliği yapıyor.

Fragman: 


Aleyna’nın Son Günü

 • Konuk Oyuncular: Neriman Uğur
 • Konu: Kilyos Sahili’nde Aleyna isimli genç bir kızın cesedi bulunur. İşin ilginç tarafı onun doğum günüdür ve ayrıca 4 haftalık hamiledir. Bölüm ilerledikçe ekibin karşısına çıkan şüpheli ve deliller aracılığıyla Aleyna’nın son gününe konuk oluyoruz.

Fragman:


SON SÖZ

Her ne kadar adı ‘Televizyon Sineması’ olarak geçse de başrollerin aynı olması nedeniyle mini dizi mantığıyla da izlenebilecek bir dizi Çember. Her bölüm 90 dakika sürdüğü için gereksiz sahnelerden uzak ve birbirinden etkileyici hikayeleriyle insanı derin düşüncelere sürükleyebiliyor. Gerek başroldeki isimler, gerekse konuk oyuncular kaliteli performanslarıyla seyir zevkini yükseltiyor. Barış Bağcı içine kapanık sert bir karakteri başarıyla yansıtırken Serhat Kılıç da karakteriyle her bölüm güldürmeyi biliyor. Pelin Akil ve Anıl Altan gerçek hayatta evli olmalarının avantajıyla uyumlarını izleyiciye de geçiriyor.

Kendi adıma filmler arasındaki favorimin Oyunu Bozuyorum olduğunu söyleyebilirim, ama her hikaye birbirinden ilginç olduğu için hepsinin cazip bir tarafı var. Hazır yeni sezonun başlamasına bir ay varken sıcak yaz günlerinde hem kafa dağıtmak, hem de sağlam bir olay örgüsü izlemek isteyen izleyiciler için Çember sizleri bekliyor. İzlemek isteyenlere şimdiden iyi seyirler.

İlgili resim