Matrix’in yeni filmi Sense8 buluşmasına sahne olacak.

Dizinin oyuncularından Max Riemelt (Wolfgang) ve Toby Onwumere (Capheus), Sense8 gibi yeni filmin senaryosunu da hazırlayan Lana Wachowski ile yeniden bir araya geliyorlar. Onwumere’in geçtiğimiz ay gelen kadro haberinin ardından dün de Riemelt’in ekibe dahil olduğu duyuruldu.

Filmin senaryosunda Wachowski’ye Aleksander Hemon ve David Mitchell eşlik ediyor. Üçlemede yer alan Keanu Reeves (Neo), Carrie-Anne Moss (Trinity) ve Jada Pinkett Smith (Niobe) de yeni filmde yer alacaklar.

Kadroda iki ismin dışında yeni oyuncular olarak Jonathan Groff, Yahya Abdul-Mateen II, Jessica Henwick ve Neil Patrick Harris de yer alıyor. Şu an için yeni oyuncuların canlandıracağı karakterler açıklanmadı.

Film, 21 Mayıs 2021’de vizyonda olacak.

Sense8 dizisinin oyuncularından Brian J. Smith (Will) ve Max Riemelt, dizi sonrası BBC yapımı World on Fire’da yer aldı. Ancak Nazi Partisi üyesi bir radyo istasyonu sorumlusu Schmidt karakterini canlandıran Riemelt’in sahneleri Berlin odaklıyken ana karakterlerden Doktor Webster O’Connor’ı canlandıran Smith’in sahneleri Paris odaklıydı. Bu nedenle iki ismin karşılıklı sahnesi olmadı.

Kaynak: 12