me and mrs jones

Komedi Tipi: Televizyon Sitkom
İsim: Me & Mrs Jones (Ben ve Bayan Jones)
Yayın Zaman: Her Cuma (12 Ekim 2012 – 16 Kasım 2012 arası)  (BBC1)
Bölüm ve Sezonlar: 6 bölüm (1 sezon)
Yapım Şirketi : Hartswood Films Ltd. Serena Cullen Production
Çekim Yerleri: Teddington Studios (Teddington)
Soundtrack: Jenerik Şarkısı: Olly Murs – Busy
Gülme Efekti: YOK

 

Karşınızda, terkibinde biraz amerikan motifleri de barındıran 1 adet tam teşekküllü ingiliz komedisi duruyor: Me and Mrs Jones. İlk bölüm itibarıyla, yerel izleyicilerden “Biraz çocuklara hitap ediyor” yorumu alsa da 2. bölüm ve sonrasında kırıklarını aldırıp tam nota layık görüldü. Dilerseniz, BBC one‘da yayın hayatına başlayan bu yeni komedi dizimiz ‘Ben ve Bayan Jones‘ nedir, ne değildir AR-Ge çalışmamıza ya da tanıtımımıza buyuralım:

Özetle Konusu: Çağdaş bir kadın olan Bayan Jones erkek arkadaşları, aşıkları, ebeveynliği ve eski kocası arasındaki dengeyi sağlamaya çabalıyor.

Yani, Bayan Jones, karmakarışık hayatında aşk, şefkat, cinsellik, annelik ve saire barındıran duygular karmasını eski kocası, yetişkin oğlu, 2 genç kızı ve oğlunun arkadaşı, 20’lerinde bir aşığı arasında bölüştürmeye çalışıyor.

Biraz da ispiyon katarsak, Gemma’nın oğlu Alfie, Asya’yı turlarken tanıştığı Billy isimli arkadaşıyla eve geri döndüğünde Gemma’nın hayatı her zamanki gibi zaten karışık ve dağınıktı.

Jason’dan boşandığından beri kendi hayatını kendisi idare eden Gemma, Tom’la (kızlarının okulundan bir veli) ilk buluşmasından sonra, evde seksi ve genç Billy’le karşılaşınca iyice dağılır.  Kendiliğinden oluşan ve gelişen olayları müteakip duygular buhranına düşen Gemma, oğlunun en yakın arkadaşına durup dururken aşık olduğu için kendini ayıplar. Daha da ileri gitmemek için kendisini zorlamaya başlar ve olaylar böylece gelişerek içinden çıkılmaz bir hal alınca komik durumlar da peydah olur. Tom’la olması gereken mantıklı münasebeti ve Billy ile arasındaki gizliden gizliye kendini geliştiren ilişkisi arasındaki “gel-git”lerde bocalar.

 Esas Kadro:

Gemma (Sarah Alexander): Hareketleri fevri ve çok konuşan, genelde saçmalayan, bunun farkında olmasına rağmen engel olamayan bir tip. İlk eşinden yetişkin 1 oğlu, ikinciden 2 kızı ile baş etmeye çalışıyor. Yaşına uygun bir erkek arkadaşı olmasına rağmen, oğlu yaşında aşığı ile kaçınılmaz flörtlerin kurbanı olmamaya çabalıyor. Dizinin en çok güldüren karakteridir. Oyuncuyu en çok Coupling‘den hatırlarsınız.

 

Billy (Robert Sheehan): Alfie ile yolculuk esnasında tanışıp kendini onların evinde bulduktan sonra birlikte yaşamaya başlar. En yakın arkadaşının annesine aşık olmaktan kendini alıkoyamamıştır. Oyuncuyu, Misfits‘ten tanıyoruz.

 

 

Alfie (Jonathan Bailey): Gemma’nın ilk kocasından haşarı oğludur. Annesi ile en yakın arkadaşı arasındaki aşk ilişkisinde oluşan komik durumların müsebbibidir. Oyuncuyu Off the Hook‘tan tanırsınız belki.

 

 

Tom (Nathaniel Parker): Gemma’nın biraz gerzek ve gereksiz karakterli, huyu huyuna akranı ve müstakbel erkek arkadaşı. Gemma ile bir ilişkisi olması için elinden geleni yapmaktadır. Oyuncuyu, Merlin‘den biliyorsunuzdur.

 

 

Jason (Neil Morrissey): Gemma’nın eski kocasıdır. İşi ve İsveçli sevgilisiyle iştigal etmektedir. Dizinin bir diğer esas komedi unsurlarından biri de Jason’un sevgilisi Inca‘dır. Biraz Amerikan komedisine kaçan kısımlarından biri de budur.

 

Kadronun devamı.

Dizinin ilk sezonu 6 bölümden (her bölüm ortalama yarım saat) ibaretttir. 2. sezonun olup olmayacağı henüz bilinmemektedir.

Tanıtım Videosu:

Tanıtım videosu olmayan diziden alttaki sahne (bence) pek iç açıcı ve umut vaadedici olmasa da şans verin diyorum, pişman olmayacaksınız.