HBO, geçtiğimiz Ekim ayında bizleri yeni bir dizi ile tanıştırdı: Mrs. Fletcher

Bölüm süreleri 25-30 dakika arası değişen dizinin yapımcılığını Tom Perrotta yapıyor. Dizinin başrolü Kathryn Hahn da aynı zamanda yapımcılardan biri.

İlk sezonu 7 bölüm sürecek olan dizinin şimdilik 4 bölümü yayınlandı ve 2. sezon hakkında henüz bir haber yok.

Eve Fletcher (Kathryn Hahn), orta yaşlarına merdiven dayamış, bu süreçte kocasından boşanmış ve oğluyla birlikte yaşayan birisidir. Şimdi ise tek uğraşı olan biricik oğlu üniversiteye gidecektir. Oğlu üniversiteye gitmek için şehir dışına taşındıktan sonra yapayalnız kalır. Bu olaydan sonra kendine yeni uğraşlar aramaktadır ve artık zevkine göre yaşamak istemektedir. Hayattan zevk almaya bakacaktır.

Oğlu Brendan (Jackson White) ise yeni girdiği üniversiteye uyum sağlamaya çalışmaktadır ve biraz da çapkın birisidir.

Margo (Jen Richards), Eve’in yaratıcı yazarlık kursundaki öğretmenidir. Eve ile yakın bir arkadaşlık kurmuştur. Transeksüeldir.

Julian (Owen Teague), Brendan’ın liseden arkadaşıdır ve onunla arası pek iyi değildir ancak Eve ile sınıf arkadaşıdır ve onunla iyi anlaşmaktadır.

Ted (Josh Hamilton), Eve’in eski kocası. Şimdi evli ve bir çocuğu vardır. Oğlu Brendan ile yeterince ilgilenmemektedir.

Breandan’ın üniversiteden arkadaşı Zach olarak rol alan Cameron Boyce bu yıl vefat etmiştir.

Diziden ilk dört bölüm itibarıyla memnunum. Çerezlik bir dizi olarak gayet güzel gidiyor. Bölümler geçtikçe hikayesi ilerliyor ve daha da güzelleşiyor. Fragmanı falan ilginizi çektiyse, kadrodan sevdiğiniz bir oyuncu varsa izleyebilirsiniz. Tavsiye ederim.

İzlemek isteyenlere iyi seyirler.