HBO dizileri The Wire’da Omar Little, Boardwalk Empire’da Chalky White karakterleriyle unutulmaz performanslar çıkaran Michael K. Williams, 54 yaşında hayatını kaybetti.

Williams, New York Brooklyn’deki dairesinde ölü bulundu. New York polisi, Williams’ın ölümüyle ilgili soruşturmanın sürdüğünü, ölüm nedeninin adli tıp raporuyla netlik kazanacağını açıkladı. Williams’ın aşırı doz uyuşturucu nedeniyle hayatını kaybetmiş olabileceği belirtiliyor.

Kendisini en son HBO dizisi Lovecraft Country’de izlemiştik. Canlandırdığı Montrose Freeman karakteri kendisine, 19 Eylül’de yapılacak 73. Emmy Ödülleri‘nde, drama dalında en iyi yardımcı erkek oyuncu dalında adaylık kazandırmıştı.

Williams, The Wire, Boardwalk Empire, The Night Of ve Lovecraft Country”nin de bulunduğu pek çok beğenilen HBO dizisinde düzenli olarak yer aldı. The Night Of, Netflix dizisi When They See Us ve HBO filmi Bessy ile Emmy adaylıkları kazanmıştı. Sundance TV dizisi Hap and Leonard’da Leonard’ı canlandırdı.

Inherent Vice, 12 Years a Slave, Gone Baby Gone ve The Road gibi film projelerinde de kendisini izlemiştik.

Ölüm haberi sonrası Spike Lee, Wendell Pierce, Joel McHale, James Gunn, Kerry Washington, Leslie Jones, Ava Duvernay, Courtney B Vance, Stephen King ve daha birçok isim sosyal medya hesaplarından üzüntülerini dile getirdiler.