Netflix, Bafta ödüllü Adam Price‘ın (Borgen), yaratıcısı olduğu Ragnarok adlı dramaya onay verdi.

Ragnarok, günümüzde geçen, uçsuz bucaksız ve büyüleyici  Norveç kırsalının ortasındaki Edda isimli hayali kasabada, arka planda bir lisenin bulunduğu, konu olarak iklim değişikliğinin olacağı, Norveç mitolojisinden ilham alan 6 bölümlük bir drama.

Adam Price kabaca, “Dizinin özünde, yalnızca İskandinav ülkelerindeki insanların değil, tüm dünyadaki insanların artan derecede zorunlu olarak yanıt vermesi gereken bir sorun var; son yıllarda dikkate değer bir biçimde değişim geçiren iklimimiz. Buz örtüsü kimsenin beklemediği bir oranda eriyor. Uzun kuraklık dönemlerinden geçiyoruz. Kışlar çok sıcak. Giderek daha sık aşırı soğuklarla karşılaşıyoruz. Her yönden ekstrem hava koşulları var. Dünya değişiyor ve bazıları yeni bir Ragnarok‘a yöneldiğimizi iddia edebilir. Birisi zamanında müdahale etmezse…” şeklinde açıklama getirmiş.

Netflix, daha önceden Lilyhammer, Acquitted ve Norsemen  gibi Norveç dizilerine yatırım yapmıştı ama Ragnarok, tamamı Norveççe çekilen ilk Netflix dizisi olacak.

Dizinin çekimlerine bu yıl içerisinde Norveç ve Danimarka’da başlanacak. Adam Price’ın kurucularından olduğu SAM Productions, projenin yapımcılığını üstlenecek. Simen Alsvik, dizinin yapımcılarından ve senaryo yazarlarından.

Kaynak