Netflix’in Almanya yapımı dizisi Parfum‘ün (İngilizce adıyla: Perfume) fragmanı paylaşıldı:

Patrick Suskind‘in dünya genelinde en çok satanlar arasına giren 1985 yılı basımı Das Parfum isimli romanının modern dönem uyarlaması olan dizi, 21 Aralık 2018 tarihinde Netflix bünyesinde izleyicisi ile buluşacak ve 6 bölümden oluşacak.

Tüm insancıl duyumlardan ve duygulardan yoksun, yalnızca kokulara karşı görülmedik derecede duyarlı, istediği kokuları üretebilmek için cinayet işlemekten çekinmeyen bir katili merkezine alan hikaye Perfume: The Story of a Murderer ismiyle 2006 yılında beyaz perdeye de uyarlanmıştı. Söz konusu film o zamana kadar yapılmış en pahalı Alman filmi olarak tarihe geçmiş ve dünya genelinde büyük beğeni toplamıştı.

Eva Kranenburg‘un kaleme alıp Philipp Kadelbach‘ın yönettiği dizinin yapımcılığını Oliver Berben ve Sarah Kirkegaard üstleniyor. Oyuncu kadrosunda ise Natalia BelitskiFriederike BechtAugust DiehlKen DukenChristian FriedelMarc HosemannJürgen MaurerTrystan PütterWotan Wilke MöhringCarlotta von Falkenhayn ve Susanne Wuest gibi isimler bulunuyor.

Dizinin konusu kısaca şu şekilde lanse ediliyor: İnsanüstü bir koku alma duyusuna sahip olan bir parfümcü, bir yatılı okuldaki kız öğrencilerini öldürmeye başlar. Amacı onların esanslarını çıkarıp kusursuz kokuyu yaratmaktır.

Netflix’in Almanya’nın ZDF kanalı ile ortak yapımı olma özelliği taşıyan Parfum, 14, 21 ve 28 Kasım 2018 tarihlerinde haftada 2’şer bölüm şeklinde yayınlanmaya devam ediyor. Bu da ZDF’nin yayınladığı fragman: