Nicola Shindler, Harlan Coben, Danny Brocklehurst, Richard Fee ve Netflix’in, The Stranger, Safe ve The Five’tan sonra 4. kez işbirliği yaptıkları Coben uyarlaması dizi Stay Close, 31 Aralık’ta ekranlarda olacak.

Cush Jumbo (The Good Fight), James Nesbitt (The Missing), Richard Armitage (The Stranger) ve Sarah Parish (Bancroft) dizinin başrol oyuncuları. Eddie Izzard (The High Note), Jo Joyner (Ackley Bridge), Andi Osho (Line of Duty), Daniel Francis (Small Axe), Bethany Antonia (Get Even), Rachel Andrews (Butcher Boy), Poppy Gilbert (The Pale Horse) ve Hyoie O’Grady (Mayday) dizide göreceğimiz diğer isimler.

Geçmiş suçlara ilişkin sırların ortaya dökülmeye başlamasıyla kendine özgü bir heyecan ve sürükleyici gerilim yaratan Stay Close (Türkçe’ye Geçmişle Dans adıyla çevrildi), birini ne kadar iyi tanıyabileceğimizi sorguluyor. Dizi, en yakınlarından bile sakladığı karanlık sırları olan dört kişiyi konu alıyor: üç çocuk annesi, çalışan bir kadın olan Megan (Jumbo); bir zamanlar umut vadeden bir belgesel fotoğrafçısı olan Ray (Armitage); çözülememiş eski bir kayıp vakasını aklından çıkaramayan dedektif Broome (Nesbitt) ve Megan’ın eski arkadaşı Lorraine (Parish). Lorraine, üç karakteri de etkileyecek bazı şok edici haberler verir. Kurtulamadıkları geçmişleri, sadece kendilerinin değil yakınlarının da hayatlarını altüst etmek üzereyken bir sonraki hamleleri ne olacak?

StudioCanal’a ait bir İngiliz bağımsız televizyon yapım şirketi Red Production Company (The Stranger, Safe, The Five, Years and Years) dizinin yapım şirketi.

Uzun süredir birçok projede birlikte çalışan Nicola Shindler (The Five) ve Richard Fee (The Five, Safe, The Stranger), Coben ve Daniel Brocklehurst ile birlikte, 8 bölümlük dizinin yönetici yapımcıları.

Juliet Charlesworth (Happy Valley, Traces) dizinin yapımcısı. Daniel O’Hara (The Stranger, Brassic ), baş yönetmen ve yönetici yapımcı. Sheila Nortley, son 4 bölümü yönetmenliğini Lindy Heymann ile birlikte üstlendi.

.