Netflix’in Kore yapımı Hellbound adlı uyarlama dizisinin posteri ve fragmanı yayınlandı.

Gişe rekoru kıran Train to Busan filmiyle adından söz ettiren yönetmen Yeon Sang-ho tarafından yönetilen 6 bölümlük dizi, kendisinin yazdığı, Choi Kyu-sok‘un çizdiği aynı adlı büyük ilgi ve beğeni toplayan Hell adlı webtoon’dan uyarlandı.

Bir gün, bilinmeyen bir göndericiden bir mesaj alacaksınız. Mesaj sadece adınızı, cehenneme gideceğinizi ve yaşamak için kalan sürenizi içerecektir. Kaçacak ve saklanacak hiçbir yer yok; kaçış yok. Zaman sıfırlandığında, doğaüstü varlıklar sizi cehenneme mahkum etmek için ortaya çıkar.

Ulus huzursuzluk içine düşerken, yeni bir tarikat bu tuhaf olayı ilahi bir irade olarak yorumlamaya başlar. Bu, daha büyük bir şeyin, kılık değiştirmiş bir lütuf, kutsal bir hesaplaşma veya kötü bir lanetin işareti olabilir mi? Toplumsal kaosun ve artan histerinin ortasında, insanlar bu açıklanamaz terörden kurtulmanın bir yolunu bulmalıdır.

Yoo Ah-in, Park Jeong-min, Kim Hyun-joo, Won Jin-ah, Yang Ik-june

Climax Studio tarafından yapılan dizinin başrollerinde Yoo Ah-in, Park Jeong-min, Kim Hyun-joo, Won Jin-ah ve Yang Ik-june yer alıyor.

Yoo Ah-in, New Truth Church’ün (NTC) karizmatik ve gizemli lideri Jung Jin-soo’ya hayat verecek. Ölüm melekleri geldiğinde, fenomenin tanrıdan gelen bir vahiy olarak açıklıyor ve Kore’de coşkulu ve adanmış takipçiler kazanıyor.

Park Jeong-min, NTC’yi araştıran bir yayın şirketinde yapımcı olan Bae Yeong-jae’yi canlandıracak.

Kim Hyun-joo, NTC’ye ve onun aşırılık yanlısı Arrowhead adanmışlarına karşı çıkan akıllı, kendinden emin bir avukat olan Min Hye-jin’i canlandıracak.

Won Jin-ah, Bae Yeong-jae’nin karısı ve dayanılmaz baskıya yenik düşen NTC’nin üyesi Hong Ji-yeong’a hayat verecek.

Yang Ik-june, kendi geçmişindeki karanlıkla uğraşırken, bildiriler ve ritüel cinayetler fenomenini araştıran polis dedektifi Jin Gyeong-hun’u canlandıracak.

Dizi, dünya genelinde gördüğü beğeni ve ilginin göstergesi olarak 46. Toronto Uluslararası Film Festivali ile 26. Busan Uluslararası Film Festivali’nin ardından 66. BFI Londra Film Festivali’ne resmi olarak davet edildi.

Hellbound,  Toronto Uluslararası Film Festivali’ne (TIFF) resmi olarak davet edilen ilk Kore dizisi oldu.

BFI Londra Film Festivali, Hellbound dizisini “adrenalin yüklü ve izleyicileri hop oturtup hop kaldıracak sürükleyici yapımlar” içeren “Series’ Thrill” bölümü için seçti. Festival yetkilileri, Hellbound’ı “güçlü bir yaratıcı vizyonun eseri olan ve programa nitelikli bir katkı sunacak özgün bir proje” olarak tanımladı. Festivale seçilen tek Kore dizisi olan Hellbound’ın ilk üç bölümü 15-17 Ekim tarihlerinde gösterilecek.

Kaynak

Diğer posterleri 2. sayfada.