Brezilya yapımı suç drama dizisi Bom Dia, Verônica (Good Morning, Veronica), 1 Ekim’de Netflix ekranlarında olacak. Dizi, Ilana Casoy‘un Andrea Killmore takma adıyla 2016’da yayınlanan aynı adlı romanından uyarlandı.

Bom Dia, Veronica, Sao Paulo Karakolunda masa başında çalışıp, bürokratik rutin içerisinde görevini yapan silik bir polis memuru Veronica Torres’i merkezine alan bir dizi. Evli ve iki çocuk annesi olarak geçmişte acı veren yaraları geri getiren bir intihara tanık olduğunda kendini uçurumla karşı karşıya bulur. Kısa bir süre sonra aynı hafta içinde Veronica, hayatı için yardım isteyen çaresiz bir kadından isimsiz bir telefon alır. Bu iki olayla rutini biter.  Kararlı bir şekilde Veronica, soruşturma becerisini iki vakayı çözmek için kullanmaya karar verir. Kurbanlar, internette bir dolandırıcı tarafından kandırılan ve intihara sürüklenen genç bir kız ve zeki bir seri katilin boyun eğdirilmiş karısı. Veronica, araştırmaların derinliklerine indikçe, kendisini ve ailesini tehlikeye atan kötü bir dünyayla yüzleşecek.

Taina Müller, Eduardo Moscovis, Camila Morgado

Dizinin başrol oyuncuları:

Taina Müller – Verônica Torres
Elisa Volpatto – Anita
Camila Morgado – Janete
Eduardo Moscovis – Claúdio Antunes

Tekrar eden rollerle göreceğimiz oyuncular:

Antonio Grassi – Wilson Carvana
Cesar Mello – Paulo
DJ Amorim – Rafael Torres

Konuk oyuncular:

Pally Siqueira – Deusa
Rosa Piscioneri – Regina

Raphael Montes dizinin yaratıcısı, José Henrique Fonseca dizinin yönetmeni.

Raphael Montes, kitabın yazarı Ilana Casoy, José Henrique Fonseca ve Eduardo Pop, dizinin yönetici yapımcıları. Zola Filmes, dizinin yapım şirketi.

Kaynak