Mayor of Kingstown, 14 Kasım’da Paramount+’ta başlıyor.

Yellowstone‘un ortak yaratıcısı Taylor Sheridan’ın Paramount+’ta yayınlanacak yeni dizisi Mayor of Kingstown’ın başrolüne Jeremy Renner‘ın geldiği ile ilgili haberi bu senenin Şubat ayında almıştık.

Sheridan ve Hugh Dillon tarafından yaratılan Mayor of Kingstown, hapsetme işinin gelişen tek sektör olduğu Kingstown, Michigan’daki güç simsarları olan McLusky ailesini takip ediyor. Sistematik ırkçılık, yolsuzluk ve eşitsizlik temalarını ele alan dizi, ikisinin de olmadığı bir kasabaya düzen ve adalet getirme girişimlerine keskin bir bakış sunuyor.

Renner dışında, 2 Oscarlı Dianne Wiest (Hannah and Her SistersEdward Scissorhands), Kyle Chandler (Friday Night Lights), Emma Laird (In Conversation With a Goddess), Taylor Handley (Jack FrostBird Box), Tobi Bamtefa (The WitcherFeel Good), Hamish Allan-Headley, Aidan Gillen (GOT, Kin), James Jordan (Yellowstone), Pha’rez Lass ve dizinin yaratıcılarından Hugh Dillon (Yellowstone) 10 bölümlük sezonda öne çıkan oyuncular.

Nishi Munshi (Lethal Weapon), Nichole Galicia (Defiance), Andrew Howard (Perry Mason), Michael Beach (Truth Be Told), Necar Zadegan (NCIS: New Orleans), Jason Kelley, Mandela Van Peebles (Salt N Pepa), Rob Kirkland (Criminal Minds) ve Natasha Marc (The Good Lord Bird) tekrar eden rollerle dizide rol alacaklar.

Renner, Kingstown Belediye Başkanı Mike McLusky’yi; Wiest, Kingstown Kadınlar Hapishanesinde öğretmenlik yapan McLusky ailesinin başı Miriam’ı; Chandler, hapishane sisteminin hem içinde hem de dışında bir iş bitirici olan, Mike’ın ağabeyi Mitch McLusky’yi; Taylor Handley, McClusky ailesinin en küçüğü, polis memuru Kyle McClusky’yi; Emma Laird, kendisine karşı kullanılana kadar cazibesini kendi yararına kullanan bir dansçı olan Iris’i canlandıracak.

Yapımcılığını MTV Entertainment Studios ve 101 Studios’un üstlendiği dizinin yönetici yapımcılığını Sheridan, Dillon, Renner, Antoine Fuqua, David C. Glasser, Ron Burkle, Bob Yari ve Michael Friedman üstleniyor.