Paramount+, “Star Trek” işinde oldukça uzun bir süre kalacağım diyor.

30 Aralık’ta 4. sezonuna kısa bir ara veren Star Trek: Discovery, 5. sezon onayını aldı. 4. sezonun kalan 4 bölümü 10 Şubat-3 Mart tarihleri arasında yayınlanacak.

3. sezonu bu senenin yaz aylarında yayınlanacak olan animasyon komedi dizisi Star Trek: Lower Decks, 4. sezon onayını aldı.

Geçen sene Eylül ayında 3. sezon onayını alan Star Trek: Picard’ın 2. sezonu 3 Mart’ta başlayacak ve yeni bölümleri Perşembe günleri haftalık olarak yayınlanacak. Dizinin üçüncü sezonu şu anda yapım aşamasında.

Star Trek: Discovery’nin 2. sezonunda karşımıza çıkan Kaptan Christopher Pike (Anson Mount), Mr. Spock (Ethan Peck) ve Number One’ı (Rebecca Romijn) merkezine alacak olan yeni Star Trek dizisi Star Trek: Strange New Worlds, başlamadan 2. sezon onayını aldı. Ayrıca dizinin ilk sezonunun 5 Mayıs’ta başlayacağı ve her hafta Perşembe günleri yeni bölümünün yayınlanacağı açıklandı.

Star Trek animasyon dizisi Star Trek: Prodigy’nin 1. sezonunun 10 bölümden oluşan ilk yarısı 3 Şubat’ta sona erecek. Yine 10 bölümden oluşan 2. yarısı bu sene içerisinde Paramount+’ta yayınlanacak.

Kaynak