Netflix’in History’de 6 sezon boyunca yayınlanan ve 2020’nin Aralık ayında ekranlara veda eden Vikings’in devam dizisi Vikings: Valhalla’ya onay verdiğinin haberini 2019’un Kasım ayında almıştık.

Sam Corlett (Chilling Adventures of Sabrina), Frida Gustavsson (Swoon), Leo Suter (The Liberator), Bradley Freegard (Keeping Faith), Jóhannes Haukur Jóhannesson (Cursed), Laura Berlin (Immenhof – The Adventure of a Summer), David Oakes (The Pillars of the Earth) ve Caroline Henderson’ın (Tuya Siempre) ana kadroyu oluşturdukları, Pollyanna McIntosh (The Walking Dead) ve Asbjørn Krogh Nissen’in (Bron/Broen) tekrar eden roller ile dizide yer alacakları ve canlandıracakları karakterler 2021’in Ocak ayında açıklanmıştı.

Eylül ayında diziden ilk bakış videosu yayınlamış, Kasım ayında dizinin 25 Şubat’ta yayınlanacağı açıklanmıştı. 18 Ocak’ta dizinin tanıtım fragmanı yayınlanmıştı. Bugün ise resmi fragmanı ve posteri yayınlandı.

Bin yılı aşkın bir süre önce, 11. yüzyılın ilk yıllarında geçen Vikings: Valhalla gelmiş geçmiş en ünlü Vikinglerden bazılarının kahramanca maceralarını konu alıyor. Bu isimler arasında efsanevi kâşif Leif Eriksson (Sam Corlett), onun cesur ve kafasının dikine giden kız kardeşi Freydis Eriksdotter (Frida Gustavsson) ve Kuzey’in hırslı prensi Harald Sigurdsson (Leo Suter) var. Hem Vikingler ve İngiliz asilleri arasındaki gerilimin kanlı bir kırılma noktasına ulaşması hem de Vikinglerin kendi içlerinde birbiriyle çatışan Hristiyan ve pagan inançları nedeniyle anlaşmazlığa düşmeleriyle bu üç Viking, destansı bir yolculuğa başlar. Hayatta kalmak ve zafer kazanmak için dövüşmek zorunda oldukları bu yolculuk, onları okyanuslar aşıp savaş meydanlarından geçerek Kattegat’tan İngiltere’ye ve ötesine taşıyacaktır.

Orijinal Vikings dizisinin sonlandığı dönemden yüz yılı aşkın bir süre sonra geçen Vikings: Valhalla, tarihî özgünlüğü ve dramayı sert gerçekçi, sürükleyici aksiyonla harmanlayan yeni bir macera. Dizi sorumlusu ve baş yapımcı Jeb Stuart’ın imzasını taşıyan VALHALLA’nın diğer baş yapımcıları arasında Morgan O’Sullivan, Michael Hirst, Sheila Hockin, Steve Stark, James Flynn, John Weber, Sherry Marsh, Alan Gasmer ve Paul Buccieri var.

Kaynak