Star Wars: The Bad Batch, Klon Savaşı’nın hemen ardından hızla değişen galakside yollarını bulan Bad Batch’in elit ve deneysel klonlarını takip eden animasyon dizisi. Klon Ordusu’ndaki kardeşlerinden genetik olarak farklılaşan eşsiz bir klon ekibi olan Bad Batch üyeleri, her biri onları olağanüstü etkili askerler ve müthiş bir ekip haline getiren benzersiz bir özelliğe sahiptir. Klon Savaşı sonrası dönemde ayakta kalmak ve yeni bir amaç bulmak için mücadele ederken, tehlikeli paralı askerlik görevlerini üstlenecekler.

Dizi, 4 Mayıs Salı günü 70 dakikalık özel bir bölüm ile prömiyerini yapacak. Ardından 7 Mayıs Cuma gününden itibaren ise haftalık olarak yeni bölümleri Disney+ erkanlarına gelecek.

Star Wars: The Clone Wars animasyonunu izleyenler için The Bad Batch yabancı değil. Final sezonu olan 7. sezonunun ilk 3 bölümünde bu ekip karşımıza çıkmıştı. Clone Force 99, gayri resmi olarak Bad Batch, arzulanan mutasyonlara sahip kusurlu klonlardır. Diğer herhangi bir klon birliğinde görülmeyen şaşırtıcı bir % 100 başarı oranına ve becerilere sahiptirler. Birlikte çalışma konusunda usta olan Hunter, Wrecker, Tech ve Crosshair, savaş alanında olağanüstü çözümler uygulamak için benzersiz yeteneklerini ve özel fizyolojilerini kullanırlar.

Hunter, Echo, Tech, Wrecker ve Crosshair dışında, Ming-Na Wen’in The Mandalorian’da canlandırdığı Fennec Shand ve The Clone Wars’dan Saw Gerrera’nın (Andrew Kishino) genç versiyonu gibi tanıdık yüzler de göreceğiz. Hikayede, Amiral Tarkin elit klonların bölüğünün yok edilmesini emrediyor. Artık Klon Savaşları sona erdiğine göre, Hunter ve diğerlerinin galakside yerlerini bulma zamanı gelmiştir.

Dave Filoni (“The Mandalorian,” “Star Wars: The Clone Wars”), Athena Portillo (“Star Wars: The Clone Wars,” “Star Wars Rebels”), Brad Rau (“Star Wars Rebels,” “Star Wars Resistance”) ve baş yazar Jennifer Corbett (“Star Wars Resistance,” “NCIS”) dizinin yönetici yapımcıları. Carrie Beck (“The Mandalorian,” “Star Wars Rebels”), dizinin ortak yönetici yapımcısı. Josh Rimes (“Star Wars Resistance”), dizinin yapımcısı.