Invincible 25 Mart 2021 tarihinde  Amazon Prime’da yayına başlayan yetişkinlere yönelik bir animasyon dizisi.

Dizi, Image Comics‘in en çok satan çizgi roman serilerinden biri olan Invincible çizgi romanlarından uyarlanıyor. 144 sayıdan oluşan çizgi roman serisi 2003 – 2018 yılları arasında yayınlandı. The Walking Dead çizgi romanı ve dizisinden tanıdığımız Robert Kirkman serinin yazarı. Robert Kirkman, Ryan Ottley ve Cory Walker dizinin arkasındaki isimler. Preacher dizisini çizgi romandan uyarlayan Seth Rogen ve Evan Goldberg ikilisi ise dizinin yapımcıları arasında. Dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşuyor. İlk 3 bölüm itibarıyla bölüm süreleri 42 – 47 dakika aralığında değişiyor. 

Konusu:

Birçok süper kahramanın bulunduğu evrende dizi, 17 yaşına yeni giren Mark Grayson’ın kahramanlık serüvenini anlatıyor. Mark Grayson’ın babası Nolan Grayson (Omni-Man), gezegendeki en güçlü süper kahramandır. Mark, yıllar boyunca bekledikten sonra sonunda babasının sahip olduğu güçlere kavuşmuştur. Babası, süper kahramanlık eğitiminde Mark’a rehberlik edecektir. Fakat tüm bu süreç Mark’ı bazı karanlık gerçekler ile karşı karşıya getirecektir.

Mark Grayson – Invincible: Dizinin ana kahramanı olan Invincible Steven Yeun tarafından seslendiriliyor. Kendisini The Walking Dead dizisinden hatırlayabilirsiniz. 

Nolan Grayson – Omni-Man: Viltrum gezegeninde doğan Omni-Man, dünyayı korumakla görevlidir. Dünyadaki en güçlü kahraman olan Omni-Man, oğlu Mark’ı gelecek için hazırlamak istemektedir. Süper kahraman birliği The Guardians of the Globe ekibi ile Omni-Man arasındaki ilişki dizinin ilk bölümünün konuları arasında. Karakteri J.K. Simmons seslendiriyor. Kendisini Oz dizisinden tanıyabilirsiniz.

Debbie Grayson: Killing Eve dizisinin başrolü Sandra Oh tarafından seslendiriliyor. Mark’ın annesi ve Omni-Man’in eşi olarak dizide yer alıyor.

Samantha Eve Wilkins – Atom Eve: Gillian Jacobs tarafından seslendiriliyor. Kendisini Community ve Love dizilerinden tanıyoruz.

The Guardians of the Globe

The Guardians of the Globe Üyeleri:

Darkwing – Seslendiren: Lennie James

War Woman – Seslendiren: Lauren Cohan

Red Rush – Seslendiren: Michael Cudlitz

Green Ghost – Seslendiren: Sonequa Martin-Green

Martian Man – Seslendiren: Chad Coleman

The Immortal ve Aquarius – Seslendiren: Ross Marquand

Omni-Man de dahil olmak üzere 7 kahramanın da kasıtlı olarak Justice League üyelerine benziyor olduğunu belirtmek gerekiyor.

Dizinin seslendirme kadrosunda uzun süreli ya da tek bölümlük olmak üzere birçok isim bulunuyor: Walton Goggins, Seth Rogen, Zachary Quinto, Zazie Beetz, Mahershala Ali, Jon Hamm ve Mark Hamill bu isimlerden bazıları.

Invincible şimdilik 3 bölüm yayınlamış durumda, kalan 5 bölüm haftalık olarak yayınlanacak.

Benim gibi Image Comics çizgi romanlarını seven biriyseniz Invincible serisinin övgüsünü sıkça duymuşsunuz demektir. İlk 3 bölüm itibarıyla dizinin çizgi romana yakışır bir iş çıkardığını söyleyebilirim. Yetişkinlere yönelik bir animasyon izliyoruz çünkü şiddet ve kan konusunda dizinin hiçbir çekincesi yok. Fazla detay vermek istemiyorum ama ilk bölümün sonları ne demek istediğimi açıklar nitelikte. İzleyecek olanlara iyi seyirler dilerim.

Not: Dizi daha önce bu yazının altında konuşuluyordu.