İlk Fransız dizisi Marseille ile eleştirmenlerden ve takipçi kitlesinden istediğini alamayan Netflix, Fransa’dan sipariş ettiği ikinci dizisini romantik komedi türünde seçmeyi tercih etti ve bugün sizlere tanıtacağımız Plan Coeur‘u (ya da İngilizce adıyla The Hook Up Plan) ortaya çıkardı.

7 Aralık’ta 8 bölümlük mini bir ilk sezonla meraklılarının karşısına çıkan ve Chris Lang & Noémie Saglio ikilisinin imzasını taşıyan yeni dizimizi merak ediyorsanız, gelin sizin için hazırladığımız tanıtım yazısının aşağısına da bir göz atın. Bakalım Paris’in büyülü sokaklarında geçen Plan Coeur, takip edilecek diziler listenize girmeyi başarabilecek mi?

KONUSU

Paris Belediyesi’nde çalışan genç bir kadın olan Elsa, 2 sene önce sevgilisi tarafından terk edilmiş ve onu hala unutamamıştır. Elsa’nın yakın arkadaşı olan ve bu saplantılı haline fazlasıyla üzülen Charlotte da kimseye söylemeden Elsa’ya fazlasıyla profesyonel bir jigolo ayarlar. Amaç, Charlotte’ın eski sevgilisini unutması ve yoluna bir an önce devam etmesidir. Ancak tabii ki işler planlandığı gibi gitmez ve evdeki hesap çarşıya uymaz.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

  • Elsa (Zita Hanrot) : Yukarıda da kısaca bahsettiğimiz Elsa, kendine fazla güveni olmayan sempatik bir kadındır. Karakterimiz, sevgilisi tarafından terk edildikten sonra babasının yanına geri taşınmıştır.
  • Charlotte (Sabrina Ouazani) : Yine yukarıda ismini geçirdiğimiz karakterlerden biri olan Charlotte, hayatını günü gününe yaşayan ve aklı havada olan bir kadındır.
  • Emilie (Joséphine Draï) : 3 kişilik yakın kız arkadaş grubumuzun son üyesidir. Karnı burnunda bir hamile olan karakterimiz, tam bir kontrol delisidir.

  • Jules (Marc Ruchmann ) : Charlotte’ın Elsa için tuttuğu jigolodur. Seksi ve yakışıklı bir erkek olan Jules, Elsa’ya kendini bir anaokulu öğretmeni olarak tanıtmıştır.
  • Antoine (Syrus Shahidi) : Bir doktor olan Antoine, Charlotte’ın ağabeyi, Emilie’nin de birlikte yaşadığı uzun süreli sevgilisidir.
  • Matthieu (Tom Dingler) : Bir avukat olan Matthieu, Antoine’ın yakın arkadaşıdır. Karakterimizin aynı zamanda Charlotte’la gizli bir ilişkisi vardır.
  • Maxime (Guillaume Labbé) : Belediyenin Halkla İlişkiler departmanında çalışan Maxime, Elsa’nın bir türlü unutamadığı eski sevgilisidir.
  • Roman (Yvan Naubron) : Jules’un en yakın arkadaşıdır.

SON SÖZ

Hem sürükleyici hem de fazlasıyla eğlenceli olan konusuyla Plan Coeur benim severek takip ettiğim dizilerden biri oldu. 25-30 dakika arasında değişen bölüm süreleri sayesinde tek oturuşta rahatlıkla ilk sezonu bitirebildim. Doğal karakterleri ve Paris’in eşsiz sokaklarıyla birlikte diziye daha çok bağlandığımı da inkar edemeyeceğim.

Romantik komedi seven herkesin Plan Coeur’a 1 bölüm de olsa şans vermesini tavsiye ederim. Yalnız baştan uyarayım, dizinin ilk sezonu fazlasıyla açık bir şekilde bitti. Eğer Netflix 2. sezon onayı vermezse sabunlu kalabilirsiniz.

FRAGMANLAR