The CW’nun Craig McCracken tarafından yaratılan, orijinal Cartoon Network animasyon serisine dayanan bir canlı aksiyon dizisi olan The Powerpuff Girls üzerinde çalışmalara başladığı ile ilgili haberi 2020’nin Ağustos ayında almıştık. Klasik animasyon dizisindeki anaokulu yaşındaki 3 kızın yetişkin versiyonlarını içeren projenin, Diablo Cody (Juno, United States of Tara), Heather Regnier (Veronica Mars), Warner Bros. TV ve Berlanti Productions’tan geleceğini de öğrenmiştik.

Ekim ayında dizinin deneme bölümüne onay geldiğinin haberini almıştık. Bugün gelen haberle birlikte 3 başrol karakteri kimlerin canlandıracağını öğrendik.

Chloe Bennet (Agents of S.H.I.E.L.D.), Dove Cameron (Descendants) ve Yana Perrault (Jagged Little Pill), CW’nun Powerpuff Girls canlı aksiyon pilotunun başrol oyuncuları oldular.

Diablo Cody ve Heather Regnier tarafından yazılan The Powerpuff Girls, eskiden Amerika’nın küçük süper kahramanları olan Blossom, Bubbles ve Buttercup üçlüsünü takip ediyor. Şimdi onlar 20’li yaşlarında, çocukluklarını suçla mücadele nedeniyle kaybetmiş olmalarının hayal kırıklığını ve kızgınlığı yaşamaktadırlar. Dünyanın onlara her zamankinden daha çok ihtiyacı olduğuna göre şimdi yeniden birleşmeyi kabul edecekler mi?

Chloe Bennet, Blossom Utonium’u canlandıracak. Cesur, vicdanlı, Küçük Bayan Kusursuz bir çocuk olmasına rağmen, Blossom’un bastırılmış çocuk-süper kahraman travması, kendisini endişeli ve münzevi hissetmesine neden oldu ve bu sefer kendi şartlarıyla yeniden lider olmayı hedefliyor.

Dove Cameron, tatlı kız mizacıyla Amerika’nın kalbini çocukken kazanan Bubbles Utonium’u canlandıracak. Bir yetişkin olarak hala parlıyor ama büyüleyici dış görünüşünün altında beklenmedik bir sertlik ve zeka bulundurmakta. Başlangıçta dünyayı kurtarmaktan çok ününü yeniden kazanmakla ilgileniyor, ancak bizi ve kendisini şaşırtabilir.

Yana Perrault, Powerpuff Girls’ün en parlak dönemindeki asi baş belası Buttercup Utonium’u canlandıracak. Sert dış görünüşünün gösterdiğinden daha hassas olan Buttercup, yetişkinliğini Powerpuff Girls kimliğinden kurtulmaya ve anonim bir hayat yaşamaya çalışarak geçirdi.

Powerpuff Girls, Warner Bros. Television ile birlikte Berlanti Productions ve Vita Vera Films tarafından üretilmekte. Cody ve Regnier, Greg Berlanti, Sarah Schechter ve David Madden ile birlikte dizinin yönetici yapımcılığını üstlenecekler. Erika Kennair, dizinin yapımcısı.

Maggie Kiley (Dirty John), dizinin yönetici yapımcılığını ve deneme bölümünün yönetmenliğini üstleniyor.

Kaynak