Profil yazılarında sıra bu sefer, çok az dizide kadrolu olarak görme imkanı bulduğumuz Thomas Calabro‘da. Hakettiği yere bir türlü gelemediğini düşündüğüm yakışıklı aktörümüzü yakından tanımak isteyenler, yer aldığı yapımlardan ispiyon içeren tanıtım yazısına aşağıdan ulaşabilirler.

2009 yılındaki fotoğraf çekiminden küçük bir derleme

2009 yılındaki fotoğraf çekiminden küçük bir derleme

Özel Hayatı
New York’un Brooklyn’inden olan oyuncumuz, 3 Şubat 1959 yılında doğdu. New York’taki Fordham Üniversitesi‘nden mezun olduktan sonra, oyuncuğa ilk olarak tiyatroda başladı. İlk rolünü, William Shakespeare‘in romanından uyarlanan A Midsummer Night’s Dream‘de (Bir Yaz Gecesi Rüyası) alan Calabro, bu oyunda Periler Kralı Oberon’a hayat verdi.
1,78 m boyunda olan ve bilmediğimiz “F” ile başlayan bir ikinci isme sahip oyuncumuz, 1993 senesinde, Elizabeth Pryor ile dünya evine girdi. 2006’da, 13 sene devam eden bu evlilik sonlandı. İkilinin, 2 kız 1 oğlan olmak üzere 3 tane çocuğu var. En büyük çocukları 1995 doğumlu kızları Conner. Onu, 1996’lı Augie ve 1999’lu Luca takip etti.
#Yazının bundan sonrasını, kronolojik sıra yerine Thomas Calabro’nun yer aldığı yapımları gruplayarak devam ettirdim.

Chill'in (2007) afişinin bir kısmı

Chill’in (2007) afişinin bir kısmı…

Sinema Filmleri
Öncelikle, oyuncumuzun öyle sükseli sinema filmlerinde oynamadığını belirtmekte fayda var. İlk olarak, 1984 yapımı Exterminator 2‘de pek de matah bir rol olmayan Larry ile çıktı karşımıza.
Daha sonraki işlerinden öne çıkanlardan bahsedecek olursak, Chill ile başlayabiliriz. İkinci sınıf sayılabilecek bu korku filminde baş karakter olarak gördük kendisini. Film Amerika’da dağıtımcı bile bulamasa da Avrupa’da şansı az da olsa daha yaver gitti. Daha sonra, 2010 yılında yine ikinci sınıf sayılabilecek korku filmi Detention‘da da önemli bir karakterdi. Burada, okulda hayaletlerle boğuşan bir grup öğrencinin hocasıydı. Aynı yıl, tarz değiştirerek, günümüzde geçen bir Cinderella hikayesinde karşımıza çıktı. Başrolünde genç country solisti Ashlee Hewitt‘in bulunduğu Elle: A Modern Cinderella Tale‘de, solistimizin menajeri ve amcası olarak gördük oyuncumuzu.
Bunların dışında yer aldığı sinema filmleri; James Biberi ile birlikte rol aldığı Made Men (1997), başrolünde Mädchen Amick‘i bulunduran Face to Face (2001), The Closer‘ın kadrolu oyuncusu G.W. Bailey‘i de kapmış bir kadroya sahip Cake: A Wedding Story (2007), Robert Miano ile birlikte yer aldığı Safehouse (2008) ve içinde Dante’s Cove oyuncusu William Gregory Lee‘yi de barındıran LGBT sinemasından Fall of Hyperion (2008) şeklinde sıralanabilir.

Ladykillers'tan…

Ladykillers’tan…

Televizyon Filmleri
Oyuncumuzun, sinema kariyeri ne kadar durgun ise, televizyon filmleri üzerinden devam ettirdiği kariyeri o kadar canlı oldu. Genellikle başrolünde yer aldığı, başrol olmasa bile önemli karakterlerde seyrettiğimiz çokça yapım mevcut elimizde. Bunlardan Ladykillers ile başlayalım. Filmde, erkeklerin dans ettiği bir striptiz barında işlenen cinayetler üzerine, katilimizin bulunmaya çalışılması konu ediliyor. Calabro’yu bu filmde, katilin peşine düşen polis memuru olarak seyrettik ve böylelikle ilk başrolünü almış oldu. Sene 1988 olduğu için, bu yapım onun üçüncü deneyimi. Yer aldıkları arasında öne çıkan başka bir televizyon filmi ise, 2000 yapımı They Nest. Burada aktörümüz, alkol yüzünden işinden uzaklaştırılan bir doktoru canlandırıyor. Direkt başrolde gördüğümüz Calabro‘nun bu filmi, bana kalırsa korku türünün başarılı örneklerinden sayılabilir.
Son olarak, seyircilerinin ahını almaktan bir türlü kurtulamayan kanal SyFy’ın filmi Ice Spiders‘tan bahsedelim. Laboratuvar ortamında yaratılmış büyük boydaki örümceklerin, gerçekleşen bir aksilikten ötürü kafeslerinden kaçarak etrafa yayılması sonucunda oluşan olayları bizlere gösteren filmde oyuncumuza, Melrose Place‘ten rol arkadaşı Vanessa Williams eşlik ediyor.
Bunların dışında yer aldığı diğer televizyon filmleri arasında; Martin Sheen ve Hector Elizondo‘lu Out of the Darkness, Eric Roberts‘lı Vendetta: Secrets of a Mafia Bride, Tracey Gold‘lu Sleep, Baby, Sleep, yine Tracey Gold‘la birlikte başrolünü paylaştığı Stolen Innocence, Brittney Powell‘lı L.A. Johns, Jud Tylor‘lı Ice Angel, Jaime Pressly, Anthony Head ve Loretta Devine‘li Best Actress, Kim Penn‘li Hard Knox, Steve Guttenberg‘lü Single Santa Seeks Mrs. Claus ve 2007 yapımı ‘Til Lies Do Us Part sayılabilir.

Sol Üst: NCIS , Sağ Üst: Castle, Sol Alt: Without A Trace, Sağ Alt: Cold Case

Sol Üst: NCIS , Sağ Üst: Castle, Sol Alt: Without A Trace, Sağ Alt: Cold Case

Dizilerde Konuk Oyunculukları
Hemen hemen her Amerikalı oyuncunun yollarının en az bir kaç kere kesiştiği polisiye diziler, Thomas Calabro’yu görmek isteyen hayranları için hayat kurtarıcı derecede önemli oldular. Çünkü oyuncumuz 1 bölümlüğüne de olsa, hemen hemen hepsinde oynadı. Without A Trace‘te; tam batmak üzereyken gelişen bir durum üzerine barını kurtarmaya çalışan, ama bu sırada ortalıktan gizemli bir şekilde kaybolan Angelo, CSI: NY‘da bir süredir haber alınamayan oğullarını arayan Harris çiftindeki baba, Castle‘da şüphelilerden biri (hatta bu bölümde, şu an “Are You There, Chelsea?“nin başrolünde seyrettiğimiz Laura Prepon da konuk), NCIS‘te öldürülen karakterin her gün gittiği mekanın sahibi ve ABC Family’nin gençlik dizilerinden Greek‘te Rebecca Logan’ın babası ve aynı zamanda da eski senatör olan Ken Logan olarak seyrettik kendisini.
Bunların haricinde konuk olarak yer aldığı diğer diziler arasında; Nip/Tuck, Cold Case, Touched by an Angel, Whacked, Father Dowling Mysteries, Columbo, Burke’s Law ve Ned and Stacey sayılabilir.

Thomas Calabro ve diğer Dream Street oyuncuları (Aktörümüz en solda)

Thomas Calabro ve diğer Dream Street oyuncuları (Aktörümüz en solda)

Dizilerde Kadrolu Oyunculukları
Oyuncumuzun kadrolu olarak ilk kez bir dizide yer alması, 1989 senesinde, Dream Street ile gerçekleşti. Dizi, New Jersey’nin Hoboken’unda yaşayan, 20’lerinde bir grup arkadaşın etrafında gelişiyordu. NBC’de gösterilen Dream Street, 6 bölümün sonunda iptal edildi. Oyuncumuz, bu yapımda ana karakterlerden birisiydi.

Şu an Gossip Girl'de yer alan Kelly Rutherford ile birlikte Melrose Place'den...

Şu an Gossip Girl’de yer alan Kelly Rutherford ile birlikte Melrose Place’ten…

Ama aktörümüzü düşününce en çok hatırlanan rolü hiç şüphesiz ki Melrose Place‘teki Doktor Michael Mancini oldu. Dizinin başından sonuna kadar kalan tek oyuncu olan Calabro, özellikle yaptığı kötülükler ve elinden geçirdiği kadınlarla, Melrose‘un efsanevi karakterlerinden birine dönüştü.

Melrose Place 2009'da, eski diziden de rol arkadaşı olan ama şu an Pretty Little Liars'da yer alan Laura Leighton ile birlikte uzantıdan bir sahne...

Melrose Place 2009’dan, eski diziden de rol arkadaşı olan ve şu an Pretty Little Liars’ta yer alan Laura Leighton ile birlikte bir sahne…

Dizinin 7 yıllık televizyon hayatının ardından sona ermesiyle birlikte, oyuncumuz bir türlü kalıcı bir rolde dikiş tutturamadı. 2009 senesinde The CW kanalı, Melrose Place‘e aynı isimli bir uzantı (spin-off) çekeceğini açıkladığı zaman, Calabro’nun kadroda olacağı, bize ilk gelen haberlerden oldu. Deneme (pilot) bölümüyle birlikte yeniden aynı karakterde seyrettiğimiz oyuncumuz, kadrolu olarak görünmese de 18 bölümde iptal olan dizimizin yarısında yer aldı. Ana karakterlerden biri olan David Breck’in de babası olduğunu öğrendik bu süre zarfında. Eski Melrose Place izleyenleri, bu çocuğun annesi kim diyerek Michael’ın birlikte olduğu tüm kadınları düşünürken, dizimiz hemen hemen hiçbir cevabı bizlere vermeyerek iptal edildi.

HBO'nun reklam kampanyasından...

HBO’nun reklam kampanyasından…

Dizi ve filmler haricinde, oyuncumuzun reklamlarla da arası iyi. En son, HBO’nun popüler dizisi True Blood için çıkarttığı aynı adlı alkollü içeceğin reklam kampanyasında yer aldı.
Son olarak, kariyerine başladığı tiyatroyu da hiçbir zaman bırakmadı. Hala çeşitli yapımlarda yer alıyor. Örnek olarak, şu oyuna bakabilirsiniz.

En yeni Facebook fotoğrafları...

En yeni Facebook fotoğrafları…