Profil yazılarında sıra bu sefer, yine çok sevdiğim fakat az yerde izleme imkanı bulduğum William Gregory Lee‘ye geldi. Yakışıklı aktörün yer aldığı yapımlardan ispiyon içeren profil yazısını aşağıda bulabilirsiniz.

Oyuncumuz, 1973 senesinin 24 Ocak’ında Amerika’nın Virginia eyaletinde doğdu. Kardeş yönünden gayet bolluk içerisinde yetişti. Ablası Stephanie ve kendinden küçük olan yarı kardeşi Brian haricinde, 4 tane de üvey kız kardeşi var.Kendi kurduğu aile hayatına gelelim. 2002 senesinde lise aşkıyla evlenen yakışıklı oyuncumuz, 2009 Şubat’ında da eşinden bir kız çocuk sahibi oldu.Gereksiz bilgileri arasında ise; boyunun 183 cm olduğu, Amerikan futbolu takımı Pittsburgh Steelers‘ın koyu bir taraftarı olduğu, favori dizisinin 24 olduğu, arkadaşlarının ona kısaca Greg dediği ve poker oynamayı çok sevdiği bulunuyor.

İlk olarak 96 senesinde, The Adventures of Young Indiana Jones: Travels with Father adlı televizyon filmi ile ekranlarda gördüğümüz Lee‘nin yer aldığı sinema filmleri ise:Fits and Starts: Pat Skipper ileWolves of Wall Street: Jeff Branson ileIn Enemy Hands: William H. Macy ve Jeremy Sisto ileCruel Intentions 3: Kerr Smith ileWheelmen: Jim Beaver, Richard Burgi ve Erin Daniels ileBeauty and the Beast: Jane March ileHell to Pay: Kevin Kazakoff ileThe Cabinet of Dr. Caligari: Judson Pearce Morgan ileSam’s Lake: Fay Masterson ileDismal: Scott Miles ileMexican Sunrise: Armand Assante ve Jordan Belfi ileHouse of Fallen: C. Thomas Howell ileFall of Hyperion: Thomas Calabro ileTripping Forward: Amber Benson ileBitch Slap: Lucy Lawless ile birlikte yer aldı.Oyuncumuz uzunca bir süre, sinema filmlerinde çok çok küçük rollerde yer aldı. Bir süre canlandırdığı karakterler; bardaki adam, yoldan geçen adam, kapıdaki güvenlik gibi bir kaç saniyelik karakterler oldu. 2002 senesinde, korku filmi Wolves of Wall Street‘in başrolünde yer aldıktan sonra biraz da olsa gözümüze batmaya başladı. Daha sonra Beauty and the Beast‘te gayet önemli bir rol kaptıktan sonra, peşinden yer aldığı çoğu yapımda (özellikle korku filmlerinde) ana karakterlerden biri oldu.

Zeyna / Xena: Warrior Princess'dan

Zeyna / Xena: Warrior Princess’den

Tek bölüm yer aldığı diziler:Beverly Hills, 90210 (7. sezon, 21. bölüm)The Young and the Restless (16 Haziran 1997’deki bölüm)Rude Awakening (1. sezon, 2. bölüm)Clueless (3. sezon, 22. bölüm)Brutally Normal (1. sezon, 3. bölüm)Baywatch (11. sezon, 13. bölüm)V.I.P. (4. sezon, 1. bölüm)Run of the House (1. sezon, 3. bölüm)Nip/Tuck (2. sezon, 16. bölüm)NCIS (3. sezon, 10. bölüm)Las Vegas (3. sezon, 12. bölüm)CSI: NY (3. sezon, 21. bölüm)Femme Fatales (1. sezon, 5. bölüm)Görüldüğü üzere William Gregory Lee, bir çok televizyon dizisine tek bölüm konuk oldu. Nip/Tuck‘ın Joan Rivers‘lı bölümünde hava alanında güvenlik görevlisi olurken; Femme Fatales‘te, seksi kadınlarımızdan birinin gazabına uğrayan Jimmy olarak seyrettik kendisini.

Dark Angel'dan

Dark Angel’dan

Kadrolu oyuncusu olmadığı, ama 1 bölümden fazla yer aldığı diziler:Wind on Water = 4 bölümZeyna / Xena: Warrior Princess = 6 bölümDark Angel = 8 bölümJAG = 2 bölümJustified = 3 bölümYukarıdaki roller, aynı zamanda oyuncumuzu tanımaya başlamamızı sağladı. Zeyna‘da, Zeyna ve Gabrielle ile birlikte hareket eden Virgil karakteri ve Jessica Alba‘lı Dark Angel‘da sarışın olarak canlandırdığı Zach, oyuncumuzun Dante’s Cove‘a kadarki en önemli işleri oldu. Dante’s Cove‘un uzun bir araya girmesinin ardından da kendini çok özletmeden, Justified‘ın 2. sezonunda yer aldı.

Dante's Cove'dan

Dante’s Cove’dan

…ve son olarak devamlı oyuncusu olduğu dizilere geldik. Daha çok saymak isterdim ama ne yazık ki sadece fantastik dizi Dante’s Cove‘da kadrolu olarak yer aldı. 3 sezon boyunca, dizinin baş karakterlerinden biri olan Ambrosius Vallin’e hayat verdi. Eski nişanlısı Grace’in onu bir erkekle basması üzerine, intikam almak için bodruma kapattığı ve 200 sene boyunca orada tutsak ettiği Ambrosius olarak seyrettik oyuncumuzu. Kevin’e olan aşkı yüzünden Hotel Dante ahalisine çeşitli kötülükler yapsa da 3. sezonun sonuna doğru iyi yanını da gördük az da olsa.Dizinin 4. sezonu yakın zamanda gelecek ama oyuncumuzun kadroda yer alıp almadığıyla ilgili henüz bir bilgi yok. Bana muhtemelen alır gibi geliyor ama izleyip göreceğiz artık.