Quibi‘den eksik kalmaya devam ediyoruz. Nisanda yayın hayatına başlayan stream servisi, The Wall Street Journal’ın haberine göre 7 ay bile dolmadan kepenkleri indirmeye karar verdi.

Sağlam bir yatırımla ortaya çıkarılan platform, işleriyle genelde kötü eleştiriler almış, abone sayısı beklenenin çok altında kalmış, bir patent davasıyla uğraşmış ve daha birçok problemle karşılaşmıştı.

Daha önce Disney ve DreamWorks gibi büyük şirketlerle çalışmış olan yöneticisi Jeffrey Katzenberg, Quibi’yi stream servislerde oyunu değiştirecek bir gelişme olarak öne sürmüştü. Sadece akıllı telefonlarla izlenebilecek, 10 dk ya da daha kısa sürecek dizileri; metro beklerken, otobüste giderken küçük lokmalarla hızlı hızlı tüketecek, hareket halindeki insanları hedefliyordu. Covid-19’un insanları evlerine hapsetmesi işlerini hiç kolaylaştırmamıştı.

Most Dangerous Game ve Reno 911 gibi yeni sezon onayı alan dizilerin ya da diğer herhangi bir projenin, başka bir platforma geçip geçmeyeceği veya normal uzunlukta dizilere dönüşüp dönüşmeyeceği belli değil.