ABC’nin yeni yaz dizisi Reef Break‘in tanıtımıyla sizlerleyiz bugün.

A.B.D. kanalı ABC ile Fransa kanalı M6 ortak yapımı bir suç draması olan Reef Break‘in çekimleri Queensland, Avustralya’da yapılmış. İlk sezonu 13 bölüm sürecek olan dizinin senaryosunu Ken Sanzel kaleme almış. Yapımcı koltuğunda Sanzel’e dizinin başrol oyuncusu Poppy Montgomery de eşlik etmiş. ABC’de 20 Haziran 2019 tarihinde yayınlanmaya başlayan ve hali hazırda iki bölümü geride kalan Reef Break’in 2. sezonunun olup olmayacağı henüz bilinmiyor.

Aksiyon dolu, seksi bir drama olarak lanse edilen dizimizin hikayesi Pasifik Okyanusu’nda bulunan, baştan çıkarıcı, cennet gibi bir ada olan Reef Adası’nda geçiyor. Hikayenin merkezinde Cat Chambers isimli bir kadın var. Cat’in yaklaşık 5 senelik ayrılığın ardından adaya dönmesiyle hikayemiz başlıyor. Eski bir hırsız olan Cat, adaya dönüşünün ardından valinin emrinde sorun çözücü olarak çalışmaya başlıyor ve olaylar gelişiyor. Dizi, bölümlük suç hikayeleri üzerinden ilerliyor.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

Hikayemizin ana kahramanı Cat Chambers rolünde Unforgettable ve Without a Trace dizilerinden tanıdığımız Poppy Montgomery‘yi izleme fırsatı yakalıyoruz.

Cat, tanınan bir sörfçüymüş eskiden. Aynı zamanda bir suç şebekesi içerisinde hırsızlık yaparmış. Sonrasında tutuklanmış ama polisle iş birliği yaptığı için hüküm giymemiş. Akabinde de adadan ayrılmış. Yaklaşık 5 yıllık ayrılığın ardından adaya dönen ve adaya adımını atar atmaz kendisini bir aksiyonun içinde bulan Cat, 1-2 suçlunun yakalanmasına yardım edince vali yardımcısı tarafından kendisine bir iş teklifinde bulunuluyor. Geçmişi dolayısıyla adayı ve suçluların düşünme biçimini çok iyi bilen oldukça zeki bir kadın olan Cat de bu teklifi kabul ediyor ve bazı özel vakalarda polise destek olmak üzere valinin emrinde sorun çözücü olarak çalışmaya başlıyor.

Karşı konulamaz bir cazibeye sahip olan Cat için dürtüsel olarak hareket eden, pervasız, iş bitirici ve eğlenceli gibi ifadeler kullanabiliriz.

Cat’i işe alan Ana DuMont rolünde Janet King ve Pulse dizilerinden anımsanabilecek Melissa Bonne‘u izliyoruz. Ana, valinin sağ kolu olarak görev yapan oldukça soğukkanlı ve karizma sahibi bir kadın.

Reef Polis Departmanı’nda görev yapan bir dedektif olan ve Cat ile bir yakınlaşma yaşayan Wyatt Cole rolünde Now Apocalypse ve The Shannara Chronicles dizilerinden anımsanabilecek Desmond Chiam‘ı izliyoruz. Karizmatik ve iş bitirici bir adam olan Wyatt, Ana’nın üvey kardeşi bu arada.

Cat’in geçmişten tanıdığı genç ve yetenekli bir sörfçü olan ve sahil evinde beraber yaşamayı teklif ettiği Petra Torrance rolünde Cleverman dizisinden hatırlanabilecek Tamala Shelton karşımıza çıkıyor. Asi ruhlu ve inatçı bir genç kız Petra.

Cat’in bir FBI ajanı olan ve evlendikleri vakitlerde kimliğini ondan gizleyen eski kocası Jake Elliot rolünde ise Rome dizisinde canlandırdığı Titus Pullo karakteri dışında Dexter, Black Sails ve Rellik gibi dizilerdeki performanslarından da hatırlanabilecek Ray Stevenson‘ı izleme şansı elde ediyoruz. Jake, Cat’e hala büyük değer veriyor.

YAZARIN NOTU

İlk 2 bölüm itibarıyla fena bulmadım ben diziyi. Öyle yardırmıyor ama izletiyor bir şekilde kendini. Bunda göz alıcı güzelliği ile ortalıkta dolanan Poppy Montgomery’nin ve izlemesi oldukça keyifli bir karakter olan Cat’in payı büyük elbette. Rome’dan sevdiğim Ray Stevenson’ı da özlemişim bu arada. Adanın da görsel bir güzellik unsuru olduğunu belirtmek gerek ayrıca. Oyuncu kadrosunu cazip bulanlar beklentiyi düşük tutmak kaydıyla deneyebilirler diziyi.