BBC Two Temmuz ayında Red Arrow Studios International’dan satın aldığı 3 bölümlük suç draması Vienna Blood’ın fragmanını yayınlandı. Dizi İngiltere’de 18 Kasım’dan itibaren ekranlarda olacak. Avusturya ve Almanya’da “Liebermann” adıyla yayınlanacak olan dizi Frank Tallis’in çok satan Liebermann Papers roman serisine dayanıyor.

Steve Thompson (Deep State, Jericho, Sherlock) dizinin yaratıcısı ve kitabı senaryolaştıran isim.

Geçen sene Ekim ayında Viena’da çekimlerine başlanan dizinin başrollerinde Matthew Beard (The Imitation Game) ve Juergen Maurer (Parfum) bulunmakta.

Conleth Hill (Game Of Thrones), Jessica De Gouw (Dracula), Luise Von Finckh (Gute Zeiten, schlechte Zeiten), Charlene McKenna (Ripper Street), Amelia Bullmore (Gentleman Jack) gibi tanıdık isimler dışında, Ursula Strauss, Harald Windisch, Simon Hatzl, Rainer Wöss, Christoph Luser, Gerhard Liebmann, Maria Bill, Petra Morzé ve Alma Hasun gibi Avusturyalı oyuncular dizinin kadroda bulunuyor.

1906 yılının Vienası kafelerinde felsefe, bilim ve sanatın hevesle ve hararetle tartışıldığı bir yerdir. Sigmund Freud’un öncülüğünü yaptığı psikanaliz, kentin hayal gücünü yakalamakta, fakat hala başlangıç zamanlarında olduğundan heyecan ve şüphe karışımı ile izlenmektedir.

Max Liebermann (Matthew Beard) parlak, genç bir İngiliz doktor, ünlü psikanalist Sigmund Freud’un çırağı ve öğrencisidir. Max olağandışı  ve rahatsız edici bir dava ile mücadele eden Avusturyalı dedektif müfettiş Oskar Rheinhardt’a (Juergen Maurer) yardım teklifinde bulunur. Max’in olağanüstü algı ve adli tıp becerileri ile insan davranış ve sapkınlığı konusundaki derin anlayışı Oskar’ın Viyana’nın en gizemli ve ölümcül vakalarını çözmesine yardımcı olacaktır.

Vienna Blood’ın 2 bölümünü (2×90 dk) Umut Dağ (Cracks in Concrete) 1 bölümünü, Robert Dornhelm (War and Peace) yönetti.

MR Film ve Endor Productions dizinin yapım şirketleri. ORF (Avusturya), ZDF (Almanya) ve Red Arrow Studios International dizinin ortak yapımcıları.