Dünyanın dört bir yanında, çeşitli ülkelerde orijinal diziler yapmaya devam eden Netflix’in bu kapsamdaki son ürünlerinden biri de Samantha! oldu.

GİRİZGAH

Netflix’in Brezilya yapımı ilk komedi dizisi olma özelliği taşıyan Samantha!‘nın 7 bölümden oluşan ilk sezonu 6 Temmuz 2018 tarihinde yayınlandı. 2. sezon olup olmayacağı ile ilgili henüz bir bilgi yok.

Felipe BragaPatricia CorsoLipe Fleury ve Roberto Vitorino, dizinin senarist ekibini oluşturuyor. Júlia Pacheco Jordão ve Luis Pinheiro, yönetmenlik koltuğunda oturan isimler. Yapımcı masasında Felipe Braga’ya Alice Braga ve Rita Moraes eşlik ediyor. Queen of the South dizisi dışında I Am Legend ve Repo Men gibi sinema filmlerinden tanıdığımız Alice Braga’nın sezonun açılış ve kapanış bölümlerinde konuk oyuncu olarak yer aldığını belirtmeden de geçmeyelim.

Samantha!‘nın bölüm süreleri 25-38 dakika arasında değişiyor.

KONU

Diziyi 1985 yılı ile açıyoruz. Ana karakterimiz Samantha o tarihte 9 yaşında. Plimplom isimli bir çocuk müzik grubunun lider solisti ve televizyonun en çok sevilen çocuğu konumunda. Ekranda olmaktan, spot ışıklarının üzerinde olmasından, gördüğü ilgi ve sevgiden son derece memnun bir çocuk. Kariyerinin zirvesinde bir çocuk diva diyebiliriz onun için.

Akabinde ise 2018 yılındayız. Samantha hala çocukluğundaki tanınırlığından faydalanmaya ve sahneye çıkmaya çalışan, unutulmuş, o eski popülaritesinden eser kalmamış, 42 yaşında, 2 çocuk annesi bir kadın. Samantha, menajeri tarafından bile terk edildiği en umutsuz anında yeniden spot ışıklarını üzerine çekmenin bir fırsatını buluyor. 12 yıldır hapiste olan ve hapisten yeni çıkan, Brezilya’nın en köklü futbol takımlarından biri olan Flamengo’nun da formasını terletmiş, ülke çapında ünlü bir futbolcu olan, 2 çocuğunun babası Dodói’nin üzerine kilitlenen basının ilgisini kendi çıkarları için kullanmaya başlayacak ve televizyondaki hak ettiğini düşündüğü yere tekrar çıkmaya çalışacaktır.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

Cindy – Dodói – Brandon – Samantha

Samantha (Emanuelle Araújo):

Konu kısmında kendisinden epeyce bahsettiğimiz Samantha, tam bir şöhret aşığı. Kaprisli, egosu yüksek ama standartları düşük, manipülatif, son derece rekabetçi ve kıskanç, denemekten asla vazgeçmeyen, hafiften çocuk ruhlu, sivri dilli, deli dolu, seksi bir kadın. Bitmek tükenmek bilmeyen hırsı kendisini sürekli olarak trajikomik durumların içine sokmasına neden oluyor.

Dodói (Douglas Silva):

Samantha’nın çocuklarının babası. Kariyerinin en iyi döneminde kendini hapiste bulmuş. 12 yıl hapiste kalmış ve Samantha ile hapisteyken evlenmiş. Samantha ile 2. bir şans yakalamak, çocuklarını tanımak ve yeniden bir kariyer elde etmek amacında.

Cindy (Sabrina Nonata):

Samantha’nın kızı. 11-12 yaşlarında, aklı başında bir çocuk. Saklamaya ve soğukkanlı görünmeye çalışsa da annesinden bulaşmış olan bir kamera önünde olmayı sevme durumu var onda da. Arıları ve ekosistemi korumak hayattaki birincil amacı.

Brandon (Cauã Gonçalves):

Samantha’nın oğlu. 8-9 yaşlarında, zeki bir çocuk. Onun da kameraları sevdiğini söyleyebiliriz. En büyük hayali otobiyografisini yazıp yayımlamak.

Samantha’nın menajeri Marcinho rolünde Daniel Furlan‘ı izliyoruz. 

1985 yılında geçen sahnelerde Samantha’nın 9 yaşındaki halini Duda Gonçalves canlandırıyor.

Lorena Comparato‘yu çok ünlü bir internet fenomeni olan Laila karakterinde izliyoruz tekrar eden bir rolle.

YAZARIN NOTU

Hafiften uçuk kaçık bir komedi olarak tarif edebileceğim, konusu ve konusunun işleniş biçimiyle epey bir hoşuma giden, karakterleri oldukça izlenesi bir şekilde yazılmış, oldukça eğlenceli, akıcı ve sürükleyici bir komedi dizisi olmuş Samantha!. Başroldeki Emanuelle Araújo’nun performansı da çok iyiydi cidden.

Sezonu dizinin uçuk kaçıklığına uygun bir şekilde kapatmışlar diyebilirim. 2. sezon olmazsa rahatsız etmez bu haliyle. Ama 2. sezonun olmasını çok ama çok isterim.

FRAGMAN

Bu da dizide sürekli duyduğumuz o meşhur şarkı: