Sean Bean (Broken, Game Of Thrones) ve Stephen Graham (Boardwalk Empire), Jimmy McGovern’ın (Broken, Accused) BBC One için yapacağı 3 bölümlük hapishane draması Time’ın başrolüne geldiler.

Time, çok farklı iki adamın hikayelerini ve günümüz İngiliz ceza sistemiyle ilgili deneyimlerini konu alıyor. Mark Hebden (Sean Bean), bir kazada masum bir adamı öldüren bir öğretmen, koca ve babadır. Suçluluk duygusuyla, dört yıllık hapis cezasını kabul ediyor ve hatta memnuniyetle karşılıyor. Ailesinden ayrı olarak, bu affetmeyen yeni ortamda ne bekleyeceği konusunda hiçbir fikri yok ve nasıl hayatta kalacağını çabucak öğrenmesi gerekiyor.

Stephen Graham, Eric Reid adlı bir gardiyanı canlandıracak. Şefkatli ve dürüst olan Eric, sorumluluğu altındakileri korumak için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Yeterli personeli olmayan ve tansiyonun yüksek olduğu bu dünyada her gün mücadele ediyor. En tehlikeli mahkumlardan biri zayıflığını anladığında Eric, ilkeleri ve ailesine olan sevgisi arasında imkansız bir seçimle karşılaşır.

Hem Mark hem Eric, geçmişleri tarafından tuzağa düşürülmüş ve geleceklerinden emin değiller. Her birinin sadece hayatta kalması değil, aynı zamanda ilerlemenin gücünü ve yolunu bulması gerekiyor.

Lewis Arnold (Des, Dark Money, Cleaning Up), dizinin yönetmeni. Çekimlerine bu sonbaharda Liverpool’da başlanacak.

Kaynak