1980’lerde bu ülkede bir aile ne yapıyordu?İşte bu sorudan yola çıkarak meydana getirilmiş sıcak, romantik bir dönem komedisi olan Seksenler‘in tanıtımı için buyurunuz yazımızın devamına…

İsminden de anlaşılacağı üzere dizimiz 1980’leri ve 1980’lerdeki güzel ülkemin güzide insanlarını konu ediniyor. Kısaca, sendikaya ve ailesine meraklı bir baba, eşini ve aşını düşünen bir anne, hayatta en çok gömleğinin yaka açıklığı ile ailesine kıymet veren bir ağabey, sinemaya yeni gelmiş filmleri fasulye kırmaktan daha keyifli bulan bir abla ve topun peşinde kaldırım kaldırım koşturan bir delikanlıdan müteşekkil olan ailemizin içinde ve çevresinde cereyan eden hadiseler komik bir dille aktarılıyor.Karakterlerin tanıtımı ve oyuncu kadrosu ise şöyle:

Fehmi Rasim Öztekin

Fehmi Rasim Öztekin

Ailesine aşırı deecede bağlı bir Türkiye babası olan Fehmi (Rasim Öztekin) 80’li yılların o kasvetli havasının ailesinin içine sinmemesi ve çocuklarının “anarşik” olmaması için çabalamaktadır.

Rukiye Özlem Türkad

Rukiye Özlem Türkad

Her anne gibi oğullarına iş, kızına eş bulma derdine sahip Rukiye (Özlem Türkad) annemiz, mahallede henüz her evde telefon olmamasına rağmen her şeyden haberdar olmayı başarabilmektedir.

Ahmet Şoray Uzun

Ahmet Şoray Uzun

Geniş ve açık yakalı gömleği ispanyol kesim paçası nadiren elinde salladığı tespihi ile mahallemizin bıçkın delikanlısı Ahmet (Şoray Uzun) iş bulmak konusunda pek marifetli olmasa da işini yoluna sokmakta marifetli sayılabilir. Bir de Gülden onun olsa…

Nazlı Yasemin Çonka

Nazlı Yasemin Çonka

Hanım hanımcık-ken “Dur bakayım, şu kızlar gibi mi olsam?” evresine geçen ailemizin köküne bağlı, baba ve annesinden tırsan abisinden korkan genç kızcağızı Nazlı (Yasemin Çonka) arkadaş çevresinin etkisinde çok kalmakta ve her an isyan bayrağını evin balkonuna dikmek üzeredir.

Çağatay İlker Ayrık

Çağatay İlker Ayrık

Hayatın idame etmek için “top”un peşinden koşmayı seçen Çağatay (İlker Ayrık) müzmin bir sakat olarak stadyumlarda koşturacağı günleri beklemektedir.

Dümbüllü Niyazi Vural Çelik

Dümbüllü Niyazi Vural Çelik

Sahnede olmak ya da olmamak işte bütün mesele bu!” diyerek hayatının merkezine, kenarına, köşesine tiyatroyu koyan Dümbüllü Niyazi (Vural Çelik) “Ne olursa oynarım; yeter ki rol olsun” repliği ile iaşesini temin etmek gayretindedir.

Ergun Plak Serhat Kılıç

Ergun Plak Serhat Kılıç

Dönemin en sıcak parçaları kaset ve plak halinde onun dükkanında. Ergun Plak (Serhat Kılıç) aynı zamanda gayr-i ihtiyari olarak biraz da ihracat işi içinde. Ah bir de Nazlı’ya açılabilse…

Gülden Ayşe Tolga

Gülden Ayşe Tolga

“Lüküs hayat” muradı olan, peşinde her daim bir el insan dolaşan kızımız Gülden (Ayşe Tolga) bir gün beyaz mercedes ile kapısına yanaşacak patron oğlunu beklemektedir. Bu bekleyiş esnasında vaktini grevlerde ve eylemlerde geçirmektedir.

Seçil Pelin Akil

Seçil Pelin Akil

İdeolojik konuşmakla yetinmeyen kızımız, aynı zamanda bunu yaşamaktadır. Seçil (Pelin Akil) hayata birden fazla gözlükle bakmaktadır. Gördüklerini paylaşmayı sevmekte, göremeyenlere yardımcı olmaya çalışmaktadır. Bir de Çağatay da hak yolu bulsa…

Pastacı Sami Berat Yenilmez

Pastacı Sami Berat Yenilmez

Hayat size güzel be ya!” diyerek bizleri gülümseten Trakya muhaciri Pastacı Sami (Berat Yenilmez) ağabeyimiz, etliye sütleye sadece iş icabı karışmakta. Bunun dışında, devlete zeval verecek herhangi bir olay içinde bulunmamaya gayret göstermektedir.

Şahin Ceyhun Fersoy

Şahin Ceyhun Fersoy

Alamanyalardan vatani görevini ifa etmek için ta buralara gelen delikanlımız Şahin (Ceyhun Fersoy) babasının verdiği karar ile bir süre daha öz vatanında kalıp örfünü, adetini öğrenecektir. Fehmi Amca’sı ile münakaşalara girse de Elvan için her şeye değer…Tüm bu karakterlerin yanında Bekçi (Hacı Ali Konuk), Şükriye (Münis Düşenkalkar), Elvan (Begüm Öner), Laz Komiser (Onur Dilber), Nurten (Tolunay Donat), Solcu Nevzat (Eray Yasin Işık), Suzan (Aylin Kontante), Ali (Kenan Yıldırım), 46′lık Basri (Mehmet Elmas), Simitçi (Rasim Özcan) ve Nurten’in Oğlu (Devrim Özcan) gibi yan karakterler ile dizimiz canlılık kazanıyor.Yazımızın sonunda diziye ait tanıtım videosunu seyredebilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=lzv3TgJ31So