Big Little Lies, The Secret Life of the American Teenager ve The Spectacular Now’ın yıldızı Shailene Woodley, Showtime draması Three Women’ın başrol oyuncusu oldu. Drama, dizinin yapımcılığını da üstlenen Lisa Taddeo’nun 2019’da yayınlanan aynı adlı kurgusal olmayan çok satan kitabından uyarlanacak.

2019’un yazında kitabın haklarını almak için girdiği teklif savaşını kazanan Showtime, doğrudan dizi siparişi verdiği projenin yapımına sonbaharda başlayacak. Laura Eason, Kathy Ciric ve Emmy Rossum dizinin yürütücü yapımcıları. Louise Friedberg (Y: The Last Man), dizinin ilk iki bölümünü yönetecek ve yönetici yapımcılığını üstlenecek.

Amerikan kadın arzusunun samimi, akıldan çıkmayan bir tasviri olarak tanımlanan Three Women, hayatlarını kökten altüst etmek için bir çarpışma rotasında olan üç kadını merkezine alıyor.

Indiana banliyösünde bir ev kadını ve yıllar süren tutkusuz bir evliliği olan Lina, hızla her şeyi tüketen ve hayatını değiştiren bir ilişkiye başlar. Kuzeydoğu’da göz alıcı bir girişimci olan Sloane, Richard’la bir açık evliliğe sahiptir. Ta ki iki yeni seksi yabancı, tutkulu aşk hikayelerini tehdit edene kadar. Kuzey Dakota’da bir öğrenci olan Maggie, evli İngilizce öğretmenini uygunsuz bir ilişkiyle suçladıktan sonra şiddetli bir fırtınanın üstesinden gelir. Ailesini kaybetmenin yasını tutan bir yazar olan Gia (Woodley), bu üç muhteşem “sıradan” kadının her birini kendi hikayelerini anlatmaya ikna eder ve onlarla olan ilişkileri hayatının gidişatını sonsuza dek değiştirir.

Gia’nın hikayesi, Taddeo’nun cinsel arzuları için özel ve/veya kamusal tepkiye maruz kalan üç Amerikalı kadının gerçek hikayesini anlatan ilk kurgusal olmayan kitabı olan Three Women ile yolculuğunu yansıtıyor. Kahramanları, kocası fiziksel ilgiyi bıraktığında lise zamanlarındaki sevgilisiyle ilişkisi yeniden alevlenen 30’lu yaşlarında bir anne; 17 yaşındayken eski öğretmeniyle cinsel ilişkiye girdiğini bildiren 23 yaşında bir kadın; ve eşi ve iş ortağı ile cinsel partnerlerini seçen bir restoran sahibi. Dizi çok kuşaklı bir yaklaşım benimseyecek. 20’li, 30’lu ve 40’lı yaşlardaki kadınların etrafında dönecek. Taddeo, tam bir özgünlük elde etmek için sık sık deneklerinin kasabalarına taşınmış, araştırmak, raporlamak ve yazmak 10 yılını almış.

Kaynak