En son Truth Seekers dizisinde gördüğümüz BAFTA adayı Samson Kayo ve Golden Globe adayı Jane Horrocks’ın (Absolutely Fabulous, Little Voice) ortak olarak çalışan görünüşte uyumsuz sağlık görevlisini canlandırdığı komedi dizisi Bloods, 10 Mart’ta yayınlanacak. Güney Londra acil servisinin hayat kurtaran dünyasında, onları ve ambulans istasyonundaki meslektaşlarını takip edeceğiz.

Güney Londra’da çekilen dizi, sert, dayanıklıymış gibi davranan yalnız Maleek (Kayo) ve onun aşırı arkadaş canlısı boşanmış sağlık görevlisi meslektaşı Wendy’yi (Horrocks) takip ediyor. Başta ortaklıkları ölü doğmuş gibi gözükse de, çok geçmeden birbirlerine yaşam desteği veriyorlar. Hızlı tempolu, hiç bitmeyen 999 (bizim 112 :) ) çağrı koşuşturmasında geçen bir komedi olan Bloods, Maleek ve Wendy’nin öteki sağlık görevlilerinin saygısını kazanma mücadelesini anlatıyor.

6 bölümlük dizinin kadrosunda Lucy Punch (Motherland), Julian Barratt (Mighty Boosh) Adrian Scarborough (Gavin and Stacey), Kevin Garry (Absolutely Fine), Sam Campbell, Nicki Vickery (Unforgotten) ve Aasiya Shah (Raised By Wolves) yer alıyor.

Samson Kayo ve Nathan Bryon tarafından yaratılan dizi, Nathan Byron ve Paul Doolan (Trollied) tarafından yazıldı.

Kaynak